Biała kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia to serce każdego domu – miejsce wspólnych posiłków i domowego ciepła. Choć minimalistyczna moda, coraz częściej czyni z niej chłodne, sterylne pomieszczenie, wielu z nas nadal marzy o pełnej domowego ciepła, tradycyjnej kuchni z wielkim stołem i kredensem, skrywającym babcine łakocie… Spełnieniem tych marzeń może być urządzona w stylu angielskim jasna, biała kuchnia. Sprawdź, jak zaaranżować ją w Twoim domu.

Uniwersalna biel

Angielska kuchnia łączy w sobie funkcjonalność, piękno i tradycję. Najczęściej dominują w niej jasne kolory, a nawet biel, która króluje na frontach szlachetnych, drewnianych szafek. Właśnie ze względu na swoją typową kolorystykę, kuchenny styl angielski doskonale sprawdza się zarówno w przestronnych rezydencjach, jak i skromnych, blokowych mieszkaniach. Nie przytłacza, lecz rozświetla i optycznie powiększa pomieszczenia.

Elegancja w detalu

Przełamaniem monochromatycznej bieli są kunsztowne zdobienia frontów, które nadają wnętrzu wyjątkowy smak i wyróżniają angielskie kuchnie wśród nowoczesnych białych aranżacji. Możesz zdecydować się na klasyczne frezy lub wymyślne żłobienia, a dodatkowo ozdobić szafki porcelanowymi gałkami. Aranżacja zyska więcej lekkości, dzięki szklanym elementom i ażurowym wykończeniom górnej zabudowy. Ważnym szczegółem angielskiej kuchni jest też armatura oraz odpowiednio dobrany zlew. Funkcjonalne sprzęty nie powinny przykuwać wzroku zbyt modernistyczną formą lub nachalnym połyskiem. Najlepiej zdecydować się na modele z emaliowanej blachy i stylizowane, tradycyjne kurki.

Angielskie serce domu

Przytulna i jasna kuchnia w stylu angielskim zazwyczaj spełnia też rolę codziennej jadalni, dlatego w jej centrum często pojawia się funkcjonalna wyspa lub duży, rodzinny stół. Domowe ciepło podkreślają tekstylne dodatki, poduszki na krzesłach, ściereczki, serwetki i zawieszone w oknach zasłony. Białe wnętrze stanowi także idealną bazę do wszelkich sezonowych zmian. Do letniej stylizacji wystarczy bukiet świeżych kwiatów, zimą natomiast na białym tle doskonale prezentować się będą choinkowe gałązki i czerwone, świąteczne akcenty.

Biała, angielska kuchnia może stanowić samodzielny akcent w nowoczesnym, eklektycznym wnętrzu lub kontynuację jednolitego stylu całego mieszkania. Pomysłów na angielską aranżację pozostałych domowych pomieszczeń szukaj na https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/mieszkanie-w-stylu-angielskim-najmodniejsze-aranzacje-kolorystyczne.