Wybierz najlepszy zlewozmywak do swojej kuchni

Planując naszą wymarzoną kuchnię, na pewno staniemy przed wyborem na jaki zlewozmywak się zdecydować. Nie zawsze wiemy, jaki wybór będzie dla nas najlepszy oraz jakimi wytycznymi kierować się przy kupnie. Najlepiej będzie, kiedy dobierzemy rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb i wielkości kuchni.

Ile komór powinien mieć zlewozmywak?

Jeśli mieszkamy sami, lub często jadamy na mieście, albo jeśli posiadamy zmywarkę możemy zdecydować się na zlew jednokomorowy. Jednak jeśli dużo gotujemy i mieszkamy z rodziną warto wybrać zlew dwukomorowy, lub jednokomorowy z komorą pomocniczą. Dzięki takiej komorze z łatwością umyjemy sztućce czy opłuczemy warzywa i owoce. Dostępne są również zlewy 2,5 komorowe, które mają dwie komory oraz komorę pomocniczą.

Sposób montażu zlewozmywaka

Zlewy kuchenne różnią się między sobą sposobem montażu. Najpopularniejsze są te wpuszczane w blat, są uniwersalne, można je zamontować na każdym blacie, jednak trzeba zwrócić uwagę, by dobrze uszczelnić ich krawędzie. Ostatnio modne stały się zlewy podwieszane, które instaluje się pod blatami wykonanymi z kamienia naturalnego lub konglomeratu, z racji na ich nośność i odporność na wodę. Niektórzy polecają też blaty drewniane, ale tylko egzotyczne, gdyż są bardziej twarde i odporne na wilgoć. Zaletą zlewów podwieszanych jest możliwość montażu bez widocznej krawędzi, ponieważ ich powierzchnia jest gładka i łatwa do czyszczenia.

jednokolorowy zlewozmywak

Dodatkowe wyposażenie zlewozmywaków

Wiele dostępnych modeli wyposażonych jest w automatyczny korek, wkładkę do odsączania, sitko lub koszyk. Oczywiście możemy dokupić dowolne wyposażenie do naszego zlewozmywaka. Producenci oferują szeroki wybór dodatków – deski do krojenia, suszarki do naczyń, dozowniki do detergentów, a nawet młynek, który rozdrabnia odpadki.

Zlewozmywaki

Szeroki wybór zlewozmywaków znajdziemy w ofercie polskiej marki Deante. Ich produkty wyróżniają się wysoką jakością i interesującym designem. Firma produkuje zlewy stalowe, granitowe i ceramiczne, w różnych rozmiarach i kształtach. Każdy model, niezależnie od rozmiaru posiada 3,5 calowy odpływ, a dodatkowo jest wyposażony w elementy ułatwiające łatwy montaż i przyłączenie pralki i zmywarki.