Jaki natrysk wybrać do nowoczesnej łazienki?

Podczas urządzania mieszkania należy wybrać wiele elementów wyposażenia tak, aby spełniały potrzeby wszystkich domowników. Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem, w którym trzeba przewidzieć określony typ natrysku. Wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy natrysk do wanny lub kabiny prysznicowej.

Różne rodzaje natrysków

Przede wszystkim należy zadbać o wysoką jakość wykonania. Natrysk używany w łazience powinien być wyprodukowany z materiału zapewniającego trwałość, który będzie dodatkowo chronił przed osadzaniem się kamienia. W sklepach można spotkać produkty wykonane zarówno z PVC, tworzywa sztucznego, stali, jak i aluminium. Najdroższe są produkty wykonane z mosiądzu, natomiast osoby zainteresowane uzyskaniem dużej funkcjonalności i korzystnej ceny powinny zwrócić uwagę na natryski wykonane ze stali lub aluminium. Są to produkty, które mogą służyć przez wiele lat, a jednocześnie można je kupić niskiej cenie.

Najtańszy zestaw natryskowy

W zależności od rozmiarów łazienki oraz pozostałych elementów wyposażenia można wybierać pomiędzy panelem prysznicowym, kolumną prysznicową i zestawem natryskowym. Najprostszym rozwiązaniem jest zestaw natryskowy, który zazwyczaj występuje w komplecie z baterią wannową lub jako osobny komplet, której można zamontować do ściany.

Kolumna prysznicowa z deszczownicą

Bardziej funkcjonalna jest kolumna prysznicowa. Jest wyposażona nie tylko w słuchawkę, ale również deszczownicę. Jest to urządzenie, które stanowi rozwinięcie tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Deszczownica jest umieszczona nad głową użytkownika i ma większą powierzchnię. Dzięki temu możliwe jest rozproszenie strumienia wody i uzyskanie spadających kropli przypominających deszcz. Niektóre modele posiadają regulowane tryby pracy pozwalające, między innymi, uzyskać efekt hydromasażu.

Rozbudowany panel prysznicowy

Kolejna możliwością jest montaż panelu prysznicowego. Jest podobny do kolumny, w związku z tym również zawiera słuchawkę i deszczownicę. Posiada jednak dodatkowy panel, w którym ukryte są specjalne dysze pozwalające na uruchomienie funkcji masażu. Jest on możliwy za pomocą poziomego strumienia wody, dlatego panele nie są polecane do odsłoniętych wanien. Pozwalają natomiast uzyskać poczucie większego odprężenia w trakcie kąpieli, ale także łagodzić różnego typu dolegliwości, w tym związanych z urazami kręgosłupa.

Właściwa pielęgnacja natrysków

Natryski są zazwyczaj wyposażone w system chroniący przed osadzaniem się kamienia. Nie oznacza to jednak, że użytkownik nie musi w odpowiedni sposób pielęgnować kolumny lub panelu. Najlepiej wyposażyć się w specjalny preparat usuwający kamień i stosować go średnio raz na dwa tygodnie. Korpus natrysku powinien być raz w tygodniu umyty wodą z octem, co pozwoli usunąć z niego drobny osad, plany z mydła oraz zacieki.

Oferta sklepu Kuchinox

Wiele produktów do łazienek w tym natryski oferuje Kuchinox. Można w nim znaleźć zarówno kolumny natryskowe, jak i panele prysznicowe w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Firma działa w Polsce od 1997 roku i oferuje wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach. Za pomocą produktów oferowanych przez Kuchinox można wyposażyć swoją kuchnię i łazienkę w nowoczesne rozwiązania spełniające potrzeby domowników oraz zapewniające doskonały efekt estetyczny.