Jak wybrać kabine prysznicową? Praktyczny poradnik dla każdego

Wybór kabiny prysznicowej wcale nie jest taki łatwy, jak się wydaje. Zwłaszcza jeśli szukamy rozwiązania, które ma odpowiadać wymaganiom całej rodziny. Kabina prysznicowa musi komponować się z aranżacją łazienki, a także być jak najbardziej funkcjonalna. By wybrać idealny prysznic, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Wielkość łazienki

W większości polskich mieszkań łazienki nie są zbyt duże. W niewielkich pomieszczeniach świetnie się sprawdzą kabiny narożne półokrągłe, które nie zajmują wiele miejsca, a przy tym są przestronne i dają możliwość atrakcyjnych aranżacji. Dobrym, ale jeszcze nie tak popularnym rozwiązaniem są kabiny przyścienne, w których ścianę tworzy tylko jeden z boków. Dodatkowo na zaoszczędzenie przestrzeni w łazience może wpłynąć rozsuwany system zamykania. Jeśli nasza łazienka jest większych rozmiarów, mamy do wyboru kabinę kwadratową, prostokątną, okrągłą i wolnostojącą. Możemy też pokusić się o autorską aranżację powierzchni, wykorzystując drzwi i ściany prysznicowe.

komfortowa łazienka

Komfort użytkowników

Bardzo ważnym jest, by każdy domownik mógł z przyjemnością wziąć prysznic w nowej kabinie. Jeśli mamy małe dzieci, lub planujemy je mieć, wybierzmy kabinę z głębokim brodzikiem (30-35 cm). Pozwoli to kąpać dzieci, tak jak w wannie. Jeśli jeden z naszych domowników jest bardzo wysoki lub potężny, warto wybrać kabinę o podstawie minimum 90x90cm, dzięki czemu podczas kąpieli nie będzie się obijał o ścianki. Komfort użytkowania jest w znacznym stopniu uzależniony od systemu otwierania drzwi. Producenci oferują drzwi przesuwne, które poruszają się na rolkach lub prowadnicach, a po rozsunięciu chowają się za ściankami kabiny. Kolejnym rozwiązaniem są drzwi uchylne, otwierające się na zewnątrz, do środka kabiny, a także w obu stronach. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują szerokiego i wygodnego wejścia pod prysznic. Istnieją również rozwiązania obrotowe i składne, a także walk-in, czyli brak drzwi.

deante pokieruj wodą

Polecane rozwiązanie

Wybór kabiny prysznicowej może być skomplikowany, jednak zawsze warto poświęcić mu trochę czasu. Kabina wykonana z dobrej jakości materiału, przez znanego i zaufanego producenta, będzie nam służyć przez wiele lat. Firma Deante to polska marka z 25 letnią tradycją. W swojej ofercie posiada rozwiązania do każdej łazienki w tym szeroką ofertę kabin prysznicowych, dostępnych pod adresem Deante.pl