Cztery najpopularniejsze kolory elewacji klasycznej

Elewacja w stylu klasycznym pomimo swojej prostoty może być ciężka w doborze kolorystycznym. Nie każdy kolor pasuje do tak prostej i eleganckiej elewacji. Dlatego dużo osób korzysta z pomysłów ogólnie znanych i dostępnych w polskim budownictwie.
Wbrew pozorom odpowiedni kolor elewacji jest bardzo ważny. Nie tylko jest w stanie ukryć wszelkie niedociągnięcia projektu, ale również potrafi ukazać mocny charakter lub subtelność budynku. Sama elewacja może przedstawić region, w którym się znajduje lub być świetnym przedstawicielem aktualnie popularnego stylu w budownictwie.
Aby pomóc Ci, w doborze odpowiedniego koloru do twojego domu w stylu klasycznym opiszemy cztery najbardziej używane kolory, które będą idealne do każdego eleganckiego domku..

Czy biały kolor nie pobrudzi się za szybko?

Biały kolor kojarzy się nie tylko z lekkością i czystością, ale również z łatwością do zabrudzeń. Przy wyborze elewacji domu chcemy, aby była ona jak najtrwalsza dlatego ważne, aby długo była w świetnym stanie. Dlatego w momencie wyboru bieli naradza się pytanie: Czy owa elewacja nie będzie szybko brudna?
Zależy, z czego ją wykonamy. Na rynku istnieje wiele propozycji stworzonych z różnych materiałów, które mogą być bardzo trwałe albo trochę mniej. Malując dom białą farbą elewacyjną nie tylko zostanie zwiększona odporność, ale również trwałość tynku. Farba silikonowa lub akrylowa jest odporna na zabrudzenia, dzięki nim nasza elewacja bardzo długo będzie lśniąco biała.
Biały jest kolorem bardzo neutralnym dlatego dom w takim kolorze można udekorować:
Drewnem
Cegłą
Kamieniem

Elewacja klasycznego w kolorze szarym, czy to dobry pomysł?

Szary kolor charakteryzuje się współczesnością, jest używany do takich stylów jak skandynawski czy nowoczesny dlatego może nie być oczywistym wyborem do elewacji klasycznej. Jednak wbrew pozorom może fajnie unowocześnić elewacje.
Jednak trzeba zapamiętać jedną regułę, kolor powinien być jasny, ciemny kolor może negatywnie przyciemnić elewacje, która powinna być klasyczna i elegancka. Dobrym pomysłem jest połączenie szarości z bielą, wtedy wygląd zewnętrzny domu wciąż będzie lekki i spokojny.
Kolor szary jest bardzo prosty dlatego będzie pasował do dachu w kolorze:
Czerwonym
Czarnym
Grafitowym
Zielonym
Brązowym

Kolor kremowy idealnym do elewacji klasycznej?

Kremowy jest ciemniejszy od bieli a jaśniejszy od beżu, co czyni go idealnym odcieniem do stylu klasycznego. Kolor ten jest bardzo popularny w elewacji domów, gdyż jest bardzo bezpieczny, nie tylko pasuje do każdego dachu, ale również do prawie wszystkich stylów.
Kremowy w porównaniu do białego jest o wiele cieplejszy, dlatego dużo ludzi właśnie na niego się decyduje, czyni dom optycznie cieplejszym, wchodząc do domu, w takim kolorze wiemy, że ludzie w nim mieszkający są kochani oraz serdeczni.

Czy żółć nie jest zbyt krzykliwa do elewacji klasycznej?

Elewacja klasyczne cechuje się delikatnością dlatego ważne, aby kolor był łagodny. Dlatego ważne, aby dobrać odpowiedni odcień żółci, jeżeli wybierze się ją zbyt intensywną, można stworzyć dom, który będzie niespójny.
Kolor żółty powinien być bardzo łagodny, jednak jego wadą jest to, że nie wszystko będzie do niego pasować. Powinniśmy zrezygnować z czerwonej cegły czy zielonego dachu, dom z takimi cechami będzie bardzo chaotyczny.
Mamy nadzieję, że w naszych propozycjach znaleźliście idealny wybór dla siebie. Razem z naszymi poradami wasza elewacja na pewno będzie przepiękna, a wy nie będziecie mogli oderwać od niej wzroku. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/5-najlepszych-zestawien-kolorow-elewacji-domu-w-stylu-klasycznym