Dlaczego warto zdecydować się na kompleksowy serwis odzieży roboczej?

Noszenie odzieży roboczej w zakładzie pracy, to bardzo często po prostu obowiązek. Odzież ochronna daje nam jednak także większy komfort ponieważ mamy świadomość tego, że chroni nasze ciało przed różnymi urazami oraz skaleczeniami. Oczywiście to na samym pracodawcy spoczywa obowiązek zainwestowania w pełen ubiór oraz utrzymywanie go w dobrej jakości. Odzież powinna być prana, naprawiana i wymieniana na czas. Niekiedy bez pomocy jakiejś dodatkowej firmy zewnętrznej, trudno jest nam wywiązać się z tego obowiązku. Warto zatem w odpowiednim czasie rozpocząć współpracę z profesjonalistami.

Jak wygląda serwis odzieży roboczej?

Odzież robocza powinna być oczywiście regularnie serwisowana i zadbana pod każdym względem. Usługi tego typu są świadczone w fachowej firmie STAPOL: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej. Przyjmowana jest tam zarówno odzież robocza dla kobiet, jak i odzież robocza dla mężczyzn. Firma oferuje odbiór brudnej i zużytej odzieży raz w tygodniu. Wówczas podstawiany jest specjalny samochód, który odbiera całą odzież. Przywożona jest także odzież czysta i wyprana, aby pracownicy przez kolejny tydzień mieli w czym pracować. Okres 7 dni jest dość optymalny. W tym czasie zazwyczaj ubranie nie zdąży się aż tak mocno pobrudzić czy też zniszczyć.

Odzież robocza BHP jest w firmie odpowiednio serwisowana. Do prania trafia wszystko to, co było zabrudzone i wymaga wyczyszczenia. Ubrania są odpowiednio selekcjonowane i te najbardziej zabrudzone trafiają do miejsc, gdzie urządzenia czyszczące są bardziej zaawansowane. Nie ma tutaj zatem żadnego miejsca na przypadek. Spodnie robocze czy też kurtki ochronne, które zostały w jakiś sposób uszkodzone, są przez firmę naprawiane lub zastępowane zupełnie nowymi. To bez wątpienia bardzo wygodna opcja, dzięki której pracownicy zawsze są nienagannie ubrani i przygotowani do pracy na swoich stanowiskach.

Kurtki robocze czy też spodnie ochronne na ostatnim etapie usługi, są oddawane do sortowni. Tam wszystko jest natomiast dokładnie sprawdzane pod względem jakości, wszystko jest także rejestrowane. Później natomiast odzież trafia wprost do zakładu klienta, gdzie ponownie jest rozdzielana pracownikom, a zużyta zabierana do serwisu.

Czy serwis odzieży jest dla nas opłacalny?

Możemy się oczywiście zastanawiać, czy w naszym przypadku skorzystanie z takich usług będzie opłacalne. Tak naprawdę w każdym przypadku jest to bardzo dobre rozwiązanie. Dlaczego? Pracownicy mają bowiem dostęp do świeżej odzieży każdego tygodnia. Jest ona dla nich naprawiana, ostatecznie nawet wymieniana. Sprawdza się ją pod względem jakości, czy spełni ona swoje podstawowe funkcje w danym zawodzie. Pracownicy zatem dzięki takiej odzieży, są po prostu bezpieczni.

Kolejna kwestia to natomiast możliwość wypożyczenia najróżniejszej odzieży roboczej, również tej sezonowej. Odzież może być także w firmie serwisowej przechowywana, jeśli w danym momencie nie jest potrzebna. Wszystkie te usługi sprawiają, że firma może lepiej prosperować, a zatem jest to opłacalne.