Jak można wykorzystać masę uszczelniającą?

Masy uszczelniające są produktami chemii budowlanej. Można je zatem znaleźć w wielu sklepach budowlanych, w różnych pojemnościach. Stosować je można w różnych celach co wiąże się przede wszystkim z tym, iż na rynku jest wiele rodzajów mas uszczelniających. Co zatem warto przede wszystkim o nich wiedzieć?

Jak można wyróżnić rodzaje mas uszczelniających?

Jednym z rodzajów mas uszczelniających, są masy silikonowe. Jej główną zaletą jest przede wszystkim to, iż jest odporna na działanie wilgoci, ale również i na spore wahania temperatur. Z tego też względu uszczelnia się przy jej pomocy głównie elementy znajdujące się na zewnątrz budynku, w tym także i okna.
Wśród silikonowych mas uszczelniających można wyróżnić między innymi silikon sanitarny, silikon wysokotemperaturowy, masę uszczelniającą do akwarium czy też elastyczną masę uszczelniającą przeznaczoną do materiałów zewnętrznych.
Kolejnym z rodzaju mas uszczelniających, są masy akrylowe. Stosuje się je przede wszystkim we wnętrzach pomieszczeń. Jest to masa wodorozpuszczalna, która po zaschnięciu tworzy bardzo trwałą powłokę. Można bez trudu poddawać ją także malowaniu. Masę tę często wykorzystuje się do wykonywania spoin w popularnych dziś płytach kartonowo-gipsowych. Ponadto przy jej pomocy można naprawiać również ubytki w tynkach, które bardzo często występują.
Warto uwagi jest również bez wątpienia poliuretanowa masa uszczelniająca. Masę tego typu stosuje się w trakcie montowania okien oraz drzwi. Ponadto znajduje ona swoje zastosowanie także na dylatacjach, łączeniach płyt oraz przy izolacji termicznej i akustycznej.

Czym cechują się elastyczne masy uszczelniające?

Masy uszczelniające posiadają różne cechy i zastosowanie. Jednymi z popularniejszych na rynku, są natomiast ogólnie ujmując masy elastyczne, z którymi dość łatwo się pracuje. W szereg takich mas można zaliczyć między innymi popularną masę silikonową.
Do czego takie masy elastyczne dostępne w sklepach, przede wszystkim mogą się nadawać? Przede wszystkim wykorzystuje się je do uszczelnień zewnętrznych różnych budynków oraz budowli. Można je zastosować przy wykonywaniu ścian fundamentowych oraz płyt fundamentowych. Ponadto znajdą one swoje zastosowanie również do stropów garaży podziemnych i ścian piwnic. Stosuje się je również w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, na balkonach, tarasach.
Różnego rodzaju masy uszczelniające charakteryzuje się elastycznością, można znaleźć między innymi na tej stronie: https://matbau.com/sklep/hydroizolacje-obiektow/grunty-i-izolacje-bitumiczne-oraz-masy-polimerowo-bitumiczne-kmb/weber-tec-superflex-10-30l/. Tam dostępne są masy uszczelniające różnego rodzaju i także w różnych pojemnościach.