Jak zabezpieczyć przedpokój lub korytarz przed zabrudzeniami?

To właśnie w przedpokoju oraz na korytarzu najłatwiej o zabrudzone ściany. Jeżeli nie chcesz szybko malować ich ponownie, sprawdź razem z nami, jak najlepiej je zabezpieczyć, by wyglądały stylowo i były łatwe do utrzymania w czystości.

Zasadniczo sposobów na wykończenie ścian na korytarzy czy w przedpokoju jest kilka – można wybrać specjalne farby lub też wykorzystać inne materiały, których wykorzystanie będzie już wiązało się z wyższymi wydatkami. Wszystko zależy od tego, jaki masz pomysł na te przestrzenie!

Jakie farby wybrać?

Gdy zależy ci na zastosowaniu odpowiedniej farby, w takim przypadku pomyśl przede wszystkim o farbach lateksowych albo innych farbach posiadających specjalne składniki pozwalające na mycie ścian, na przykład z cząsteczkami ceramicznymi. Wówczas bez problemu można usunąć z nich nawet tłuste zabrudzenia, przykładowo ze szminki czy ślady dziecięcych rączek umazanych czekoladą. Wystarczy tylko przetrzeć ścianę wilgotną ściereczką, a w przypadku trudniejszych zabrudzeń szorstką stroną gąbki. Oleiste lamperie zostawiamy tam, gdzie ich miejsce, czyli w zeszłym wieku!

 

pędzel i farby

 

Boazeria nadal w modzie

Jeżeli uwielbiasz drewno, w takim przypadku możesz wybrać także boazerię – zarówno z drewna naturalnego, jak i z paneli ściennych. Stylowym wyborem będzie biała boazeria w stylu angielskim zamontowana do wysokości około 1 metra. Innym pomysłem będzie również boazeria tradycyjna z pionowych desek wykończona w kolorze białym – trzeba pamiętać o tym, by wybrać taką, która będzie łatwa do utrzymania w czystości.

Zmywalne tapety

Jeżeli interesują cię fantazyjne wzory na ścianach, w takim przypadku pomyśl o tapetach. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą tapety winylowe, które są zmywalne i jeżeli pojawią się na nich jakieś zabrudzenia, można zetrzeć je ściereczką. Minusem takiego rozwiązania będzie większa podatność tapet na uszkodzenia mechaniczne – to jednak tani sposób na efektowne wykończenie korytarza czy przedpokoju.

To tylko kilka naszych propozycji, ponieważ można wybrać też inne materiały, na przykład granit czy nowoczesne płytki ceramiczne. A może wy macie jakieś swoje propozycje na wykończenie ścian na korytarzu i w przedpokoju.