Jakim produktem jest superflex d2?

Różnego rodzaju zaprawy są czymś naprawdę powszechnym w budownictwie. Nie zawsze wiemy jednak dokładnie jaką zaprawę opłaca nam się wykorzystać i która z nich najlepiej się sprawdzi w wykonywanej przez nas pracy. Warto jednak bez wątpienia wziąć pod uwagę produkt, jakim jest superflex d2. Jest to rodzaj mikrozaprawy hydraulicznej, szybko wiążącej i mającej działanie uszczelniające. Powstaje ona na bazie cementu, z dodatkiem kruszywa, a także innych specjalnych dodatków oraz modyfikatorów. Bazują one na nowych technologiach związanych z materiałami wiążącymi.

Jakie są właściwości superflex d2?

To co wyróżnia ten produkt na rynku, to przede wszystkim jego właściwości. Charakteryzuje się on przede wszystkim bardzo szybkim wiązaniem. Już po upływie 90 minut, można przejść do dalszej obróbki. Natomiast jeśli chodzi o obciążanie zaprawy ruchem pieszym, to jest to możliwe po 4 godzinach. Również po tym czasie można zacząć już okładać go przy pomocy płytek.

Co bardzo ważne, mikrozaprawa wysycha niezależnie od tego, w jakich warunkach atmosferycznych jest nakładana. Większość produktów posiada specjalne wymagania, które określają kiedy można ich używać. Natomiast tutaj mamy do czynienia z wiązaniem chemicznym, dlatego ogólne warunki nie muszą mieć dla nas żadnego znaczenia.To co wyróżnia superflex d2, to także bardzo wysoki stopień szczelności. Poza tym można przy jego pomocy mostkować spore rysy, nawet te których szerokość przekracza 2 mm. Można tego dokonywać także podczas występowania niskich temperatur.

Ponadto zaprawa charakteryzuje się również sporą odpornością na mróz oraz starzenie. Nie ma na nią wpływ także szkodliwe dla wielu materiałów promieniowanie UV.

W jakich sytuacjach warto zastosować superflex d2?

Ta mikrozaprawa może być przez nas stosowana w przypadku wykonywania różnych robót. Wiele osób wykorzystuje ją między innymi podczas wykonywania pionowych oraz poziomych hydroizolacji w przypadku części, które są zanurzone w gruncie. Mowa tutaj między innymi o ścianach fundamentowych, ławach fundamentowych czy też płytach fundamentowych. Ponadto może on z powodzeniem posłużyć tam także w celu uszczelnienia stref cokołowych konkretnego budynku czy też do wykonania uszczelnienia przy negatywnym parciu wody.
Poza tym przy jego pomocy wykonuje się wtórne izolacje budynków, ścian oraz posadzek. Można dzięki temu produktowi wykonać również izolację typu wannowego. Uszczelnia się nim zbiorniki na wodę, także te gdzie znajduje się woda pitna. Ponadto również baseny, zbiorniki oczyszczalni ścieków itp. Można posłużyć się nim do uszczelnień balkonów, tarasów, pomieszczeń wilgotnych (kuchnia oraz łazienka). Produkt ten można zakupić między innymi pod tym linkiem: https://matbau.com/sklep/hydroizolacje-obiektow/grunty-i-izolacje-bitumiczne-oraz-masy-polimerowo-bitumiczne-kmb/weber-tec-superflex-10-30l/Jest on sprzedawany w dość dużych pojemnościach, w tym wypadku aż 24 kg. Cena natomiast to około kilkaset złotych, w zależności od promocji w danym sklepie budowlanym czy też internetowym.