Jak zaaranżować pokój malucha? Aranżacje i kolory ścian w pokoju przedszkolaka

Każdy rodzic zastanawia się, jak najciekawiej urządzić pokój swojego dziecka, by stworzyć
przyjazną, edukacyjną, a zarazem bezpieczną przestrzeń. Poznajcie kilka udanych przepisów na
fantastyczny pokój dla przedszkolaka.

Jakie zastosować kolory ścian w pokoju przedszkolaka?

Nieprzypadkowo dziecięce pokoje są mozaiką barw. Kolory mają skłaniać dzieci do aktywności
i zabawy. Aranżując pokój przedszkolaka, pamiętajmy jednak, że już same dodatki i zabawki mają bardzo intensywne tonacje kolorystyczne. Zastosowanie zbyt wielu mocnych kolorów ścian może być męczące dla malucha. Wykorzystajmy więc jedną, intensywną barwę przewodnią i dobierzmy do niej meble w neutralnym odcieniu. Kolorowy akcent możemy wykorzystać również tylko na jednej ścianie, a resztę pomalować klasyczną, białą farbą. Najmodniejsze i najczęściej stosowane kolory dziecięcych pokoi to:

  • niebieski
  • zielony
  • różowy
  • żółty
  • pomarańczowy

Mały pokój dla przedszkolaka warto zaaranżować przy użyciu jasnych kolorów, by nie pomniejszyć optycznie niewielkiego pomieszczenia. W niedużym wnętrzu zastosujmy odcienie bieli, szarości, ewentualnie pastele.

Nowoczesny pokój dla przedszkolaka – tapety ścienne

Tapety są ciekawą alternatywą dla klasycznych farb. Dzięki ogromnej ilości faktur i kolorów
z łatwością znajdziemy wymarzony wzór naszego dziecka. Do wyboru mamy klasyczne modele
przedstawiające zwierzątka, chmurki, balony, cukierki, serduszka, groszki, aż po nowoczesne, geometryczne fasony. Najlepiej wybrać tapetę z włókna szklanego. Ten materiał jest wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia, a także wodoodporny. Wystarczy tylko nanieść na niego specjalną powłokę. W razie zachlapania, bez trudu usuniemy powstałe plamy. Innym, atrakcyjnym pomysłem na pokój dla przedszkolaka jest przyklejenie fototapety. Dzięki nim ściany pokoju naszego dziecka ozdobi ulubiony bohater z bajki czy książki. Fototapety są także łatwe w montażu i wytrzymałe. Naszego malucha na pewno zachwycą również wersje trójwymiarowe, które pobudzą jego kreatywność i wyobraźnię.

Meble w pokoju przedszkolaka – inspiracje

Kolorowe farby i tapety w pokoju dziecięcym zestawmy z prostymi, funkcjonalnymi meblami. Najlepiej z naturalnego drewna bądź w odcieniu białym, szarym czy kremowym. Im więcej szuflad i przegród posiadają, tym lepiej. Dzięki temu bez problemu pomieszczą wszystkie akcesoria i zabawki. Zwróćmy także uwagę, by oprócz funkcji praktycznej posiadały także walory edukacyjne.
Edukacyjny stolik to nieodzowny element w pokoju naszego przedszkolaka. Służy nie tylko zabawie, ale także rozwija zdolności poznawcze naszej pociechy i rozbudza wyobraźnię. Łóżko to niezbędny kolejny niezbędny mebel w pokoju. Model w kształcie samochodu, domku dla lalek czy namiotu na pewno zachwyci małego lokatora. Na podłodze rozłóżmy dywany i maty edukacyjne z funkcją antypoślizgową, które zagwarantują nie tylko rozrywkę, ale także bezpieczeństwo.

Urządzając dziecięcy pokój, kierujmy upodobaniami oraz zainteresowaniami naszego przedszkolaka, nie zapominając przy tym o wykorzystaniu kreatywnych, edukacyjnych
i bezpiecznych sprzętów. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kolory-scian-w-pokoju-przedszkolaka-sprzyjajace-nauce-i-zabawie