Pokój dziecięcy w stylu VIP

Twój mały VIP potrzebuje nie tylko bezpiecznego, ale również stylowego i funkcjonalnego pokoju. Jeżeli zabierasz się za urządzanie pokoju dziecięcego, w takim przypadku warto dobrze zaplanować całą przestrzeń, aby była spełnieniem marzeń jej lokatora. Na co zwrócić uwagę?

Tłem do urządzenia pokoju będą jego ściany i podłoga. Uniwersalny wybór to biel oraz drewno, ale można także zdecydować się na inne odcienie – najlepiej skonsultować się wtedy ze swoją pociechą, aby pokój był właśnie w jej stylu. W sytuacji, gdy wymarzony jest dość ciemny kolor, na przykład fuksja, zielony czy fioletowy, można pomalować nim jedną ścianę, a resztę wykończyć w jaśniejszym odcieniu lub w bieli. Warto też pomyśleć o fototapetach – są niedrogie i tworzą wspaniały efekt.

 

 

mała księżniczka wśród balonów

Meble dla księżniczki lub małego rajdowca

Jeżeli zależy ci na tym, aby meble w pokoju dziecięcym odpowiadały całkowicie dziecku, pomyśl o zamówieniu tych, które tworzone są specjalnie z myślą o maluchach. Obecnie wielu producentów, w tym także polskie fabryki mebli, oferują modele dziecięce w różnych świetnych wzorach – łóżka przypominające bolidy Formuły 1 oraz szafki i biurka w tym samym stylu, łoża z baldachimem godne księżniczki, a może meble dla miłośnika piratów czy piłki nożnej? Jest w czym przebierać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Nie zapomnij o dekoracjach

To właśnie one decydują o całym wyglądzie pokoju. Powinny odpowiadać dziecku, więc warto wybrać się na zakupy razem. Nie można zapominać o różnych koszach do przechowywania, świetnym pomysłem będzie też fotel – worek, stylowe zasłony i firanki z motywami dziecięcymi. Modne są także namioty tipi, które tworzą oryginalną przestrzeń do zabawy. Poza tym przyda się również miękki i gruby dywan. Inne modne dekoracje to chorągiewki oraz banery z imieniem dziecka, kolorowe wieszaki, skrzynie drewniane na najróżniejsze skarby – tutaj możliwości są naprawdę nieograniczone, więc przygotowanie pokoju dla małego VIP-a – dziewczynki albo dla chłopca, nie powinno być dla ciebie problemem.