Pomysły na aranżację pokoju małej dziewczynki na poddaszu.

Zaaranżowanie pokoju na poddaszu i dodatkowo dopasowanie go do potrzeb dziecka może być nie lada wyzwaniem. Dużym problemem mogą być zwłaszcza niskie ścianki kolankowe czy duże skosy, ale wystarczy tylko dobry pomysł, aby przestrzeń przemienić w fantastyczny pokój dziecięcy. Jak urządzić taki, w którym zamieszka mała dziewczynka?

Urządzając pokój znajdujący się na poddaszu, rodzic w szczególności powinien pamiętać o bezpieczeństwie dziecka, ale także o funkcjonalnych rozwiązaniach i estetyce. Zachęcamy do sprawdzenia naszych pomysłów na aranżację pokoju na poddaszu!

 

dziewczynka odrabia lekcje

 

1. Niskie szafki przy ścianie kolankowej

Niska ścianka kolankowa to duży problem, ponieważ umieszczenie przy niej wyższych szaf nie jest możliwe. Najlepiej wobec tego zaplanować tutaj niskie szafki – wtedy będzie można zarówno wykorzystać ich przestrzeń wewnętrzną, jak i również blaty, aby uzyskać dużo przestrzeni do przechowywania.

2. Szafki – klocki przy skosach

Ustawienie szafek przy skosach też jest problemem – wprawdzie można zamówić wtedy meble na wymiar, ale tańszym pomysłem będą szafki układane jak klocki. W wielu sklepach można kupić szafki tego rodzaju i stworzyć z nich stylową aranżację.

3. Łóżko piętrowe jak zamek księżniczki

Gdy poddasze nie jest duże, wtedy warto sprawdzić, czy w pokoju zmieści się łóżko piętrowe – na dole będzie można umieścić biurko, z kolei na górze będzie miejsce do spania. Odpowiednio udekorowane będzie mogło przypominać zamek księżniczki.

4. Pokój z namiotem

Pomysłowym dopełnieniem pokoju na poddaszu dla małej dziewczynki może być rozkładany namiot przypominający wigwam lub tipi – będzie mógł stworzyć mały domek doskonały nie tylko do zabawy, ale również do leżakowania.

Oczywiście, aranżację warto również uzgodnić z małą lokatorką, aby wszystko jej się podobało. Razem można pojechać do sklepu i wybrać kolory farby, mebli, różnego rodzaju dodatki, na przykład poduszki, pościel, narzuty, różne pudełka i kosze do przechowywania czy dywan. Wtedy pokój będzie wyglądał naprawdę wspaniale!