Sposób na piłkarski pokój chłopięcy

Urządzenie pokoju dla chłopca uwielbiającego piłkę nożną wcale nie musi być takie skomplikowane. Najważniejsze to dobry plan, ponieważ wszystko, co potrzebne do jego realizacji, będzie można potem znaleźć w sklepach. Zapraszamy do sprawdzenia naszych pomysłów na piłkarski pokój chłopięcy!

Jeżeli planujesz generalny remont, w takim przypadku warto zadbać o wszystkie detale, ale nawet wtedy, gdy chcesz zrobić tylko małą i niedrogą metamorfozę, bez problemu możesz odmienić wygląd pokoju. Na co zwrócić uwagę?

 

pokój chłopca z pufą piłkarską

 

Kolor ścian

Tutaj pierwszym skojarzeniem jest, oczywiście, kolor zielony – taki jak murawa. Jednak zamiast malowania całego pokoju na zielono, warto pomyśleć tylko o wykończeniu tak jednej ściany, resztę natomiast pozostawić w neutralnej bieli. Gdy chcesz uzyskać uniwersalny efekt, wybierz po prostu biel na wszystkie ściany.

Alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do zielonej ściany może być też fototapeta z boiskiem albo z piłką. Takiego rodzaju dekoracje ścian można zamówić przez internet.

Meble

Tutaj także warto postawić na klasykę – białe meble stworzą tło dla dodatków, które w pokoju wielbiciela piłki nożnej są bardzo ważne. Alternatywnym wyborem mogą być meble w wybarwieniach drewna – należy pamiętać o ich dopasowaniu do kolorystyki podłogi, by tworzyły przyjemną dla oka kompozycję, a także meble w kolorze czerni i zieleni.

Świetnym pomysłem będzie także fotel – pufa albo worek wykończony tak jak piłka nożna – na pewno wprowadzi do wnętrz sportowy klimat. W ofercie niektórych producentów można również znaleźć łóżka przypominające bramki – są wykończone specjalnym stelażem z piłkarską siatką.

Dodatki

Tutaj można zaszaleć i to właśnie od nich zależy w dużej mierze aranżacja w stylu piłki nożnej. Plakaty na ścianach z ulubionymi piłkarzami albo innymi piłkarskimi motywami, kolekcja piłek, bramka piłkarska, dywan przypominający boisko, wieszak na ścianę do wyeksponowania cennych koszulek, zasłonki z motywami piłkarskimi, poduszki jak piłka nożna, pościel z emblematem ulubionego klubu – tutaj możliwości naprawdę są nieograniczone!