Czarne lampy w salonie – jak stworzyć surrealistyczną atmosferę rodem z „Zagubionej autostrady”?

Szukasz takich dodatków do salonu, który sprawią, że będzie wyglądał oryginalnie? Jeżeli chcesz osiągnąć surrealistyczny efekt, w takim przypadku nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu.

W sklepach można przebierać w najróżniejszych rodzajach artykułów oświetleniowych. To nie tylko lampy wiszące, ale również różnego rodzaju lampy stojące, stolikowe, oczka sufitowe, również można teraz wykorzystać taśmy LED czy nowoczesne lampy ledowe o fantazyjnych kształtach. Gdy jednak zależy ci na tym, aby uzyskać nieziemski efekt, nie zapomnij także o kolorystyce artykułów oświetleniowych – czerń będzie w tym przypadku oryginalnym rozwiązaniem.

 

czarna lampa w sypialni

 

Znalezienie czarnych lamp nie powinno sprawić ci problemów, ponieważ w sklepach jest ich dość dużo – warto przy tym sprawdzić też oferty w sklepach internetowych, gdzie wybór jest znacznie większy niż w zwykłych marketach. Co wybrać?

Przede wszystkim dużo zależy od tego, jakie będzie główne oświetlenie w pokoju – możesz wybrać oczka czy taśmy, ale wymagają one przygotowania odpowiedniej konstrukcji do montażu. Bardziej popularnym rozwiązaniem jest lampa wisząca – ta z dużym czarnym kloszem z metalu będzie świetnym pomysłem. Jeżeli masz dużo przestrzeni pod sufitem, sprawdź lampy z dużymi ażurowymi kloszami w kształcie kuli albo modne obecnie lampy w formie metalowych stelaży.

Gdy salon połączony będzie z jadalnią, warto wziąć pod uwagę pomysł z zastosowaniem kilku lamp wiszących, które będą znajdowały się obok siebie i nad blatem – efekt będzie naprawdę elegancki. Innym, modnym teraz pomysłem, będzie zastosowanie dekoracyjnych oprawek na żarówki – w tym przypadku w kolorze czarnym. Można do nich dokupić ozdobne żarówki typu Edison Bulb – kapitalnie komponują się z wnętrzami w stylu loft oraz industrialnymi.

Aby stworzyć we wnętrzu przytulną atmosferę po zmroku, warto także wybrać innego rodzaju lampy – świetnym pomysłem będzie lampa stojąca ustawiona przy fotelu czy sofie. Pomyśl o modelu typu trójnóg czy też o lampie jak reflektor w stylu industrialnym z metalu.