Jak urządzić drewniany salon?

Drewno znowu wraca do łask i jest coraz częściej wykorzystywane, nawet w nowych nurtach architektury wnętrz. Jego plastyczność i specyfika pozwala na dowolne dostosowanie powierzchni drewnianych do gustów gospodarza, a rozwój technologii umożliwia całkowitą zmianę kolorystyki, czy nawet faktury. W tym artykule przedstawię kilka inspiracji, w jaki sposób urządzić drewniany salon w Twoim domu!

W stylu nowoczesnym

Jak już wspomniałem, coraz częściej wykorzystuje się drewno – jego faktura i kolorystyka w połączeniu z szarością tynków dekoracyjnych, czy betonu daje niesamowite wrażenie. Drewno, wbrew pozorom, przestaje być domeną jedynie stylu retro, czy stylu klasycznego. Jeśli zaś chodzi o nowoczesne urządzenie przestrzeni, doskonale nada się drewno ciemne, które doskonale będzie kontrastować z jasnymi odcieniami reszty ścian.

Wzory na drewnie

Dzięki rozwojowi technologii możliwa jest całkowita przemiana drewnianych powierzchni. Teraz można malować wzory nie tylko na gładkich ścianach, ale również na drewnie, którego faktura potrafi wnieść prawdziwej magii do urządzanej przestrzeni. To, na jaki wzór się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji i stylu, w jakim urządzisz dom. Stąd można wywnioskować, że kwieciste wzory będą doskonale wpasowywały się w styl retro, bądź vintage. Także polubią się one z takimi aranżacjami jak styl prowansalski, czy shabby chic. O tym jak nanosić kolorowe wzory na drewniane powierzchnie, możesz poczytać pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-nanosic-kolorowe-wzory-na-drewno-porady-eksperta.

Shabby chic

Skoro wspomniałem już o tym zdecydowanie pięknym stylu, rozwinę jego temat. Jest to nurt zdecydowanie przeznaczony do osób kochających romantyczną atmosferę. Łączy w sobie retro aranżacje z niebywałą subtelnością barw i bogatych ozdób. Meble w tym stylu wyglądają, jakby miały oznaki zużycia lub starzenia się, co tylko dodaje magii w urządzanej przestrzeni. Zaaranżowany w ten sposób salon, ma sporo drewnianych dodatków. W tym przypadku warto postarać się o postarzenie tych elementów, aby uzyskać doskonałe odzwierciedlenie tego nurtu.

Eleganckie drewno

Styl klasyczny cechuje się elegancją i harmonią, więc drewno będzie doskonałym uzupełnieniem przestrzeni urządzanej w ten sposób. Doskonałe połączenie odcień brązu oraz ciepłe oświetlenie, przeplatane z nowoczesnymi sprzętami, jak na przykład płaski telewizor na ścianie, nadadzą Twojemu wnętrzu piękna, a Twoi goście będzie zdecydowanie pod wrażeniem gustu i smaku z jakim został urządzony salon.