Jak wykreować salon w stylu hampton?

Na samym początku warto spróbować zdefiniować i wyjaśnić co to dokładnie jest styl hamptons. Otóż jest to stylistyka, która swoją złożonością odwołuje się do klimatów nadmorskiej plaży, jeśli we wnętrzu pomieszczenia daje się zauważyć w meblach, na podłodze czy boazerii dominację naturalnego drewna oraz surowce szlachetne takie jak mosiądz, wełna, marmur i len, wówczas możemy mówić, że mamy do czynienia właśnie z tym stylem.
Atrybuty wyróżniające ten styl to także wygodne leżanki, fotele jak i komfortowe sofy, które dopisują i służą nam w sytuacjach kiedy potrzebujemy odpoczynku, poza tymi udogodnieniami możemy spodziewać się we wnętrzu z takim stylem dodatków marynistycznych jak przykładowo specyficzne biało-niebieskie pasy na tkaninach, lub liny i kotwice.

Czym charakteryzują się meble w stylu hampton?

Przede wszystkim meble, które wyróżniają się w tym stylu cechuje bardzo dobry poziom wykonania z zastosowaniem stylowych i estetycznych surowców jak choćby metal, wiklina, marmur, len czy drewno. Najrozsądniej jest zdecydować się na meble, które w swojej formie i kształcie będą uniwersalne, a do tego ich kolor będzie delikatnie zdystansowany.
Wybierając meble w tym stylu do naszego salonu warto zwrócić uwagę na to by były to zdecydowanie dużej wielkości fotele i kanapy, ale przy tym aksamitne w dotyku, o spokojnym, jasnym kolorze, dobrze będą na nich wyglądać barwnie ozdobione koce i poduszki. Tworząc pewne zestawienie naszych mebli dobrze jest dobrać kawowy, drewniany stolik z dużą szklaną powierzchnią blatu, można także wziąć pod uwagę wiklinowe krzesła bądź kredens z przeszklonymi drzwiczkami gdzie będzie można zaprezentować biało-niebieską porcelanę.

Konwencja salonu w stylu hampton

W salonie, który ma prezentować sobą ten rodzaj stylu główny udział ma zestaw wypoczynkowy, gdzie przybiera on formę uniwersalną, zawierającą w sobie wygodny, praktyczny i ergonomiczny standard. Zazwyczaj zestaw ten stanowi fotel wraz z dwiema kanapami, które to ułożone odpowiednio organizują nam nasze własne, prywatne miejsce gdzie możemy odpocząć i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia.
Gdy nadejdą chłodne wieczory możemy owinąć się kocem, który zapewne idealnie będzie dopasowywać się do jasnych bawełnianych bądź lnianych pokrowców, gdzie znajdzie się też wiele poduszek z poszewkami charakterystycznymi dla estetyki w stylu hampton.
Na wspomnianym wcześniej stoliku kawowym dobrze będzie jeśli postawimy latarenki, wazon z kwiatami lub też świece, na pewno dodadzą wnętrzu ciepła i urokliwości, ponadto jednym z ciekawych dodatków, który warto wziąć pod rozwagę mogą być niewielkie koszyki bądź duże kosze wykonane z trawy morskiej lub też wikliny, można by w nich przechowywać różne rzeczy takie jak na przykład ponad liczbowe poduszki jeśli zdecydujemy się takowe dokupić.

Warto pomyśleć również nad tym czym i w jaki sposób oświetlimy nasze wnętrze pomieszczenia, w tym stylu doskonale sprawdzą się materiałowe abażury, stojące lampy stołowe z drewnianą lub porcelanową podstawą oraz lampy z plecionymi kloszami. Ewentualnie zamiast lamp z kloszem plecionym możemy zdecydować się na kryształowe albo metalowe żyrandole. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/4-aranzacje-salonu-w-stylu-hampton-najlepsze-inspiracje