Jak urządzić przytulną, małą sypialnię w bloku?

Twoja sypialnia w mieszkaniu nie jest zbyt duża, ale zależy ci na tym, aby była komfortowa? Jeżeli nie chcesz rezygnować z dużego łóżka z materacem, w takim przypadku zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Najważniejsze to znaleźć odpowiednie miejsce dla łóżka – w większości przypadków w małej sypialni w bloku powinno zmieścić się łóżko o wymiarach 140×200 centymetrów, ale problemem może być jego ustawienie. Gdy można je umieścić tak, aby po każdej ze stron oprócz wezgłowia była przestrzeń, to już duży sukces. W przeciwnym przypadku warto pomyśleć o ustawieniu łóżka bokiem do ściany albo też wezgłowiem do krótszej ściany. W przypadku, gdy mieszkanie jest wysokie, można też pomyśleć o antresoli lub podwyższeniu pod materac – zabudowanie w podwyższeniu szafki dadzą dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Można skorzystać z różnego rodzaju aplikacji komputerowych do projektowania wnętrz – nawet te darmowe pozwolą na sprawdzenie, czy w pokoju zmieści się wszystko, a także przetestowanie różnych wariantów aranżacji.

 

kobieta w łóżku

 

Mała sypialnia nie powinna być optycznie pomniejszona – najlepiej wybrać na ściany białe farby albo inne jasne odcienie. Także meble w jasnych odcieniach będą mogły powiększyć optycznie przestrzeń. Duże wzory i ciężkie meblościanki nie będą zbyt dobrym pomysłem. Lepiej wybrać szafę na zabudowę z lustrzanym frontem czy ażurowe i niskie regały. Alternatywnym rozwiązaniem może być obudowanie wezgłowia łóżka.

Nie można zapominać również o dodatkach, ponieważ to od nich w dużej mierze od zależy to, czy sypialnia będzie przytulna czy nie. Lekkie firanki z woalu, dopasowane do wnętrza zasłony, ładna narzuta, poduszki oraz dywaniki pomogą w wykreowaniu efektownie wyglądającego wnętrza. Twoje ulubione dekoracje będą najlepszym dopełnieniem całej aranżacji.

Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak urządzić swoją sypialnię, szukaj inspiracji na różnych blogach internetowych oraz portalach wnętrzarskich – możesz znaleźć tutaj wiele świetnych propozycji na urządzenie nawet najmniejszej sypialni, która będzie wyglądała komfortowo i przytulnie.