Jak wybrać pościel satynową? Poznaj najważniejsze cechy bielizny pościelowej wysokiej jakości

W sklepach czeka na ciebie wiele różnych rodzajów pościeli – wybieramy je często tylko pod względem wzoru, ale rzadko kiedy patrzymy na to, z jakiego materiału są wykonane. Gdy interesuje cię pościel o satynowym połysku, sprawdź razem z nami, jak wybrać najlepszą!

Pościel satynowa jest przede wszystkim bardzo elegancka – może mieć dyskretny połysk lub też tak mocny, że wydaje się być błyszcząca. Najczęściej kojarzymy ją z luksusem, ale również to świetny wybór na co dzień. Wykończenie satynowe powoduje też, że to pościel raczej chłodna u, dlatego też będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które przegrzewają się w nocy, a także będzie perfekcyjna na lato. Jest miękka w dotyku i przyjemna dla skóry. Na uwagę zasługuje też jej wzornictwo, ponieważ może być jednolita lub w różnego rodzaju wzorami. Oczywiście, dostępne jest również w wielu rozmiarach, dlatego można dobrać ją indywidualnie do wymiarów używanej kołdry.

 

kobieta w czerwonej pościeli

 

Gdy wybierasz pościel satynową, zwróć przede wszystkim uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana – w sprzedaży dostępne są zasadniczo pościele satynowe bawełniane oraz poliestrowe. Pościele bawełniane są zwykle grubsze, mają mniejszy połysk, natomiast te poliestrowe są z kolei są bardziej błyszczące i cieńsze. Pamiętaj o tym, że pościel poliestrowa nie jest tak przyjazna dla skóry jak bawełniana – w szczególności może nasilać pocenie się podczas ciepłych dni, a także jest ona bardziej narażona na mechacenie się oraz prucie. Z kolei bawełniana jest bardziej podatna na gniecenie i jeżeli chce się uzyskać gładką pościel, wtedy potrzebne będzie jej wyprasowanie. Pościele poliestrowe natomiast nie są wskazane w prasowaniu, zwłaszcza w wysokiej temperaturze, ponieważ ich włókna mogą się stopić.

Ile trzeba będzie zapłacić za pościel satynową? Wszystko zależy od producenta oraz jej jakości. Te najtańsze kosztują nawet po 20-30 złotych, ale jeżeli zależy ci na lepszej jakości, wtedy musisz przygotować się na wydatek rzędu od 60-80 złotych wzwyż. Pościele satynowe kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – życzymy udanych zakupów!