Nowoczesna sypialnia na poddaszu

Dobrym pomysłem na wykorzystanie niskiego poddasza ze skosami będzie zaaranżowanie na nim sypialni.

Sypialnia na poddaszu

Sypialnia na piętrze ma wiele zalet. Główne aktywne życie domowe skupia się w pomieszczeniach umieszczanych zwykle na parterze, kuchni, salonie, jadalni. Tam wykonujemy domowe prace, spotykamy się z rodziną i gośćmi. Poddasze jest zwykle miejscem zacisznym, które będzie sprzyjać naszemu wypoczynkowi. Ograniczające przestrzeń skosy pomogą nadać pomieszczeniu przytulnego i ciepłego charakteru. Wymagają one od nas jednak więcej przemyślenia i staranności w planowaniu zagospodarowania pokoju. Dobrze należy przemyśleć oświetlenie. Warto zamieścić kinkiety na skosach i pamiętać o miejscu na lampki noce przy łóżku. Pod kosem jeśli nie jest zbytnio nachylony warto postawić łóżko i szafki nocne. Nie potrzebujemy do ich wykorzystania pełnej wysokości wnętrza. Wybrać warto jak najniższy model i ustawić je tak jedynie wtedy gdy wysokość zagwarantuje nam bezpieczne i komfortowe poranki, bez ryzyka uderzenia głową w sufit. Wyższe ściany warto wykorzystać na zabudowę garderoby, szafę, komodę albo elegancką toaletkę. Istnieje obecnie bardzo dużo systemów zabudowy, które umożliwią efektywne wykorzystanie miejsca pod skosami. Z tego powodu warto postawić na meble robione pod wymiar.

Sypialnia na poddaszu – jakie kolory

Za sprawą skosów światło do pomieszczenia wpada pod specyficznym kątem i sprawia to wrażenie jakby pomieszczenie było niedoświetlone. Pomóc może w takim przypadku wykorzystanie w pomieszczeniu jasnych barw, bieli i pasteli. Jeśli jest jednak dobrze doświetlona lub po prostu będzie to bardziej zgodne z naszym gustem wprowadźmy elementy w bardziej intensywnym kolorze. Lepiej zastosować je wówczas na pionowych ścianach. Wyjątkiem może być pomieszczenie bardzo wysokie. Wyrazista barwa zawsze sprawdzi się w subtelnych detalach, jak poduszka, element pościeli, wyrazisty koc.

Nowoczesna sypialnia na poddaszu inspiracje

Wykończenie sypialni w jasnym drewnie doda jej przytulnego klimatu. Łóżko i meble w prostych bryłach wpasowane w skomplikowane przestrzenie utrzymane w stonowanych jasnych, jednolitych barwach i formach, bez ozdobników, nie przytłoczą wnętrza i pozostawią optycznie więcej przestrzeni. Okna dachowe wprowadzą do pomieszczenia dużo światła i otworzą je na świat. pozwolą nam podziwiać chmury, zachody i wschody słońca, a w pogodne noce osłodzą nam bezsenność widokiem gwiazd. Pamiętajmy o zamontowaniu na nich np. rolet. Sztuczne oświetlenie oczywiście też jest koniecznością. Najlepiej w nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się lampy o prostych, ascetycznych kloszach, w bieli czy szarości. Mogą też stanowić rozwinięcie akcentu kolorystycznego i reprezentować barwę którą nieco przełamaliśmy dominujące biele czy beże. Jeśli posiadamy spory kawałek wolnej ściany można pomyśleć o wykończeniu jej w ciekawy sposób. Ożywi to jednolite, jasne wnętrze. Na ścianie na przykład za łóżkiem mogą pojawić się jasne deski, imitacja jasnej cegły lub inny motyw. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-nowoczesnej-sypialni-na-poddaszu-inspiracje-i-porady