Szczypta romantyczności we wnętrzu, czyli sypialnia w stylu romantycznym

Romantyzm to nie tylko kwiaty i czekoladki. To przede wszystkim nadanie romantycznego klimatu i nastroju. Niesamowicie łatwo pobudzić zmysły drugiej osoby poprzez kolorystykę, czy dodatki, niekoniecznie kojarzące się z czystym erotyzmem. Podpowiemy jak urządzić wnętrze, aby doprowadzało do „czerwoności”. Oto wskazówki zorganizowania sypialni w stylu romantycznym.

Kolorystyka romantycznej sypialni

Nasycone
Ostre, groźne, mocno nasycone. Kolorystyka, która oprócz spełnienia niezwykłego efektu wizualnego, rozpieszczą naszą wyobraźnię. Istnieją barwy, które pobudzają nasze zmysły jak nic innego, oto one:

  • Czerwony to kolor, który najsilniej oddziałuje na ludzką psychikę. Jest barwą dynamiczną i mocno rozbudzającą. Odcień jaki powinniśmy wybrać do sypialni, powinien być przygaszony, aby nie przykuwał za dużo uwagi. W sypialni najważniejszy jest nasz partner.
  • Fiolet od zawsze kojarzony jest z dominacją i władzą. Czysty fiolet jest niesamowicie prowokujący, zaś jego odcienie są symbolem wiecznej młodości. Brzmi jak dobra motywacja i regeneracja sił.
  • Czerń prezentuje takie cechy jak tajemniczość, seksowność oraz władza. Bezbłędne określenie do sypialni. Wybranie tego koloru będzie trafem w sedno, jednak pamiętaj o tym, aby nie przesadzać. Kolor czarny może spowodować również optyczne pomniejszenie naszego pomieszczenie. Warto ten kolor łączyć z innymi.

Delikatne
Nie wszystkim jednak mogą przypaść do gustu tak śmiałe kolory jak czerwony, fioletowy, czy czarny. Dlatego kolejnym kolorystycznym zestawieniem będą bardziej sensualne odcienie, dzięki którym często na romantyczną sypialnię, mówi się również kobieca.

  • Pastele, czyli cała gama barw pastelowych, idealnie będzie sprawdzała się do sypialni. Uspokajające odcienie, będą nas relaksowały.
  • Beżowy, innymi słowy kolor kości słoniowej. Optycznie powiększy naszą przestrzeń i ją rozjaśni.

Romantyczna sypialnia – aranżacje

Łóżko
W romantycznej sypialni – łóżko jest niesamowicie ważnym przedmiotem. Serce sypialni oprócz dostarczania wygody, powinno zachęcać do spędzania w nim jak największej ilości czasu. Najważniejszymi cechami jakie powinno mieć nasze łóżko to:

  • Rozmiar, który ma znaczenie i to wielkie. Tak samo „wielkie” powinno być nasze łóżko – rozmiar king to podstawa. Zbyt mała przestrzeń może ograniczać naturalne, nocne ruchy nasze i naszego partnera, czy partnerki.
  • Łóżko powinno być umieszczone w centralnym punkcie pokoju.

Toaletka

Idealny mebel dodający uroku i dodatkowej delikatności do kobiecej sypialni. Kolor toaletki, który dobrze współgra z wcześniej podanymi barwami to biały, czyli najczęściej spotykany. Dzięki czemu nie będzie większego problemu ze znalezieniem tego typu toaletki na rynku.

Oświetlenie

Światło w romantycznej sypialni nie powinno być ani mocne, ani temperaturą zimne, gdyż zamiast działać relaksacyjnie, będzie miało odwrotny efekt. Najlepszym wyborem będzie oświetlenie ciepłej barwy.

Akcesoria

Poduszki, w stylu romantycznym. Z ich ilością można śmiało przesadzić. Ważne jest aby kolorystycznie pasowały do naszego otoczenia. Motyw kwiatowy jest bardzo mile widziany.
Baldachim to nieobowiązkowy dodatek. Jednak dzięki niemu zostanie wyznaczona „sfera łóżkowa”. Nada on sensualnego nastroju.
Świece mogą przenieść nasze myśli do najbardziej romantycznych zakątków. Spowoduje, że oderwiemy się chociaż na chwile od szarej rzeczywistości.
Radio, które w istocie, jako urządzenie nie jest ważne. Główną rolę odgrywa muzyka, która może zdziałać cuda. Sam się przekonaj! Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kobieca-sypialnia-w-stylu-romantycznym-inspiracje-i-porady