10 pomysłów na aranżację kuchni w kształcie litery U

Kuchnia w kształcie litery U może sprawiać wiele problemów z jej wykończeniem, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest ona dość mała. Jak pomieścić w niej wszystko, co tylko potrzebne? Oto X pomysłów na to, jak zaaranżować kuchnię w kształcie litery U.

I. Meble na wymiar

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wybierz meble na wymiar – w ten sposób będą mogły wyglądać efektownie i jednocześnie będą funkcjonalne. Każdy, nawet najmniejszy zakamarek będzie wówczas zagospodarowany.

II. Stolik w aneksie kuchennym

Jeżeli kuchnia ma formę aneksy kuchennego, w takim przypadku możesz ustawić przy jednym brzegu U stolik kuchenny, który może jednocześnie pełnić funkcję niższego blatu roboczego. Wtedy będzie także stylowym oddzieleniem części kuchennej od części salonu.

 

kuchnia z wyspą

 

III. Półki wiszące zamiast szafek

Jeżeli nie potrzebujesz zbyt dużo miejsca na naczynia i inne kuchenne artykuły, pomyśl o zamontowaniu półek wiszących zamiast zwykłych szafek – kuchnia wyda się wtedy bardziej przestronna i jasna.

IV. Narożny zlewozmywak

Gdy nie wiesz, gdzie umieścić zlewozmywak, w takim przypadku wybierz model narożny. W sprzedaży znajdziesz narożne modele stalowe i granitowe w wielu ciekawych kolorach.

V. Barek przy blacie

Alternatywnym rozwiązaniem dla stolika kuchennego będzie wykorzystanie blatu i zrobienie z niego barku. Wtedy potrzebne będą także wysokie taborety – hokery.

VI. Szafki aż do sufit

Dzięki temu nie tylko zyskasz dużo przestrzeni, ale również nie będziesz mieć problemu ze ścieraniem kurzu z szafek wiszących.

VII. Oświetlenie ledowe

Gdy nie wiesz, jakie oświetlenie wybrać do kuchni w kształcie litery U, pomyśl o taśmach LED oraz oczkach ledowych. Nie zabierają dużo miejsca, dają odpowiednie światło i przy tym są dyskretne.

VIII. Kuchnia z wyspą

Wtedy, gdy kuchnia jest duża, można pomyśleć o zamontowaniu na jej środku wyspy kuchennej – może również pełnić rolę stolika.

IX. Biel powiększa optycznie

Gdy z kolei kuchnia jest malutka, najlepszym wyborem będzie wykorzystanie koloru białego – powiększy optycznie całe wnętrze.

X. Baw się dodatkami!

Niezależnie o tego, jaki styl aranżacji wybierzesz, pamiętaj o wybraniu swoich ulubionych dodatków kuchennych – one stworzą przytulną i szykowną przestrzeń dla ciebie.