5 sposobów aranżacji wnętrz z użyciem luksferów i pustaków szklanych.

Choć terminów „luksfery” i „pustaki szklane” bardzo często używa się wymiennie, to jednak nie są one tożsame. Podczas gdy luksfery stanowią jednolitą bryłę szkła, pustaki zgodnie ze swoją nazwą nie są wypełnione w środku. Dawniej kojarzono luksfery głównie z budynkami użytku publicznego, obecnie coraz częściej widuje się je w prywatnych mieszkaniach. W odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie, producenci i dystrybutorzy oferują coraz szerszy wachlarz produktów. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka możliwych rozwiązań aranżacyjnych, pozwalających kreatywnie wykorzystać luksfery we własnym mieszkaniu.

 

Luksfery jako ścianka działowa.

Częstym zastosowaniem luksferów jest wykorzystywanie ich w roli ścianki działowej. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że luksfery przepuszczają światło – okazuje się to istotne zwłaszcza w momencie, w którym jedno z oddzielanych pomieszczeń byłoby pozbawione okien. Oprócz tego luksfery stanowią dobrą izolację akustyczną, co w wielu przypadkach może być ich atutem.

 

Kabina prysznicowa z luksferów.

Luksfery mogą być z powodzeniem wykorzystane do budowy kabiny prysznicowej w łazience. Ich niewątpliwą przewagą nad gotową kabiną jest fakt, że za ich pomocą możemy dowolnie zagospodarować naszą przestrzeń, bądź nawet zdecydować się na stworzenie kabiny otwartej. Może to być także dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią brodzików preferując zamiast tego odpływ umieszczony bezpośrednio w podłodze.

 

Luksfery w roli wyspy kuchennej.

Wyspa na środku kuchni może być bardzo przydatna, dlatego cieszy się znaczną popularnością. Wykonanie jej z luksferów bądź pustaków szklanych może urozmaicić wystrój kuchni, a także rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie, zwłaszcza jeśli zadbamy o jej doświetlenie.

Luksfery nad blatem kuchennym.

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie luksferów nad blatem kuchennym – wypadnie to szczególnie korzystnie w połączeniu z oświetleniem led. Takie rozwiązanie posiada wysokie walory estetyczne, ponadto jest trwałe i praktyczne.

 

Luksfery jako element dekoracyjny.

 

Luksfery bywają również wykorzystywane jako element dekoracyjny. W tej roli mogą się odnaleźć w każdej części domu, a wykonane z nich konstrukcje będą cieszyć oko i rozjaśniać pomieszczenie, w którym ich użyjemy. Rynek oferuje luksfery i pustaki szklane w wielu kolorach, różni się też ich przepuszczalność świetlna – dzięki temu możliwe jest realizacja najróżniejszych pomysłów zgodnych z naszym gustem i wyobraźnią.

 

Luksfery w mieszkaniu: co przemawia na ich korzyść, a czego powinniśmy się obawiać.

Do niewątpliwych zalet luksferów należy ich trwałość, przepuszczalność świetlna, łatwość pielęgnacji oraz dobre właściwości izolacyjne. Ich walory estetyczne pozwalają je zaaranżować na różne sposoby i w różnych kontekstach, co zjednuje im coraz liczniejszych zwolenników. Jak każde rozwiązanie, również luksfery nie są wolne od wad. Trzeba być świadomym ich właściwości w trakcie montażu – choć muruje się je w podobny sposób co zwyczajne cegły bądź pustaki, to należy w tym wypadku zastosować dedykowaną zaprawę elastyczną, która chroni luksfery przed pękaniem. Oprócz tego luksfery nie są rozwiązaniem tanim – jeśli zatem chcemy je wykorzystać w naszych aranżacjach, musimy być przygotowani na wydatki.

Przeczytaj więcej na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-kuchnie-bez-okna-porady-eksperta