Biała łazienka – najlepsze inspiracje

Biel to kolor zaliczany do tych najbardziej uniwersalnych, klasycznych, ponadczasowych. Doskonale prezentuje się w kompozycjach nowoczesnych i tradycyjnych. Jest najlepszą opcją do łazienek o małym metrażu. Optycznie powiększa wnętrze i sprawia wrażenie przestronności. Taki efekt jest szczególnie pożądany przy pomieszczeniach o nierównomiernej formie. Skośne sufity doskonale wyglądają w białym otoczeniu. Kolejny atut bieli to możliwość ciekawego łączenia z dodatkami o dowolnych barwach. Wydaje się, że biała aranżacja łazienki to najłatwiejsze rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Na co jednak warto zwrócić uwagę, decydując się na taki wystrój łazienki?

Mała biała łazienka – aranżacje z nutą szaleństwa

Subtelna, biała aranżacja łazienki ma wiele atutów, jednak dla wyrazistości warto dodać kolor w postaci jednego, odważnego elementu o innym, żywym kolorze. Dzięki temu wystrój nabierze indywidualnego charakteru i będzie lepiej dopasowany do preferencji domowników. Pomarańczowy dywanik wprowadzi wiele ciepła. Żółte dodatki w postaci drobnych akcesoriów także ciekawie ożywią całość. Błękitne dodatki wspaniale pasują do białej łazienki i mogą tchnąć w nią ducha marinizmu. Niezwykle stylowym połączeniem będzie też wszechobecna biel z dodatkiem czerni. Niekonwencjonalnym pomysłem jest np. czarna wanna, która z pewnością stanie się centralnym punktem wystroju. Niekonwencjonalną koncepcją jest również podłoga pokryta czarnymi kafelkami. Można też zdecydować się na stworzenie jednej czarnej ściany wśród całkowicie białego otoczenia.

Biała łazienka – jakie dodatki?

Jednolita, biała łazienka bywa monotonna, dlatego aranżacje z urozmaiconą teksturą także są mile widziane. Doskonałym pomysłem na estetyczne przełamanie gładkości i monochromatyzmu są elementy drewniane. Biel, bez względu na materiał, na jakim się pojawia, zawsze świetnie prezentuje się z różnymi gatunkami drewna. Zachwycająco odnajdzie się zarówno krajowy dąb, jak i egzotyczne drewno tekowe. Należy jednak pamiętać, by upewnić się, że dany gatunek dobrze znosi wilgoć. Bezpiecznym wariantem są też płytki drewnopodobne. Można również eksperymentować z wikliną i rattanem, by nadać pomieszczeniu nieco tropikalnego charakteru. Dobierając wyposażenie ze stali i aluminium, stawiając na chłodne barwy srebra i granatu, można uzyskać wrażenie nowoczesnej elegancji. Jeśli biała łazienka jest naszym marzeniem, warto znaleźć inspiracje w katalogach firm projektowych lub producentów mebli. Gotowe aranżacje nigdy nie dadzą się w stu procentach odwzorować, jednak mogą dać masę pomysłów na dopasowanie ogólnego założenia designerskiego do indywidualnych potrzeb i możliwości. Po więcej informacji warto zajrzeć tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/szybkie-metamorfozy-odc-124-lazienka-w-bieli