Dobór mebli w industrialnych wnętrzach.

Styl industrialny jest dzisiaj coraz popularniejszy. Wnętrza surowe, ale jednocześnie kameralne, wykończone oryginalnymi detalami, tak jak w starych manufakturach. Taką przestrzeń można wykreować również w zwykłym mieszkaniu czy w domu – jednym z podstawowych elementów tej układanki będą odpowiednie meble.

Meble industrialne to przede wszystkim meble przypominające te używane w przemyśle. Najczęściej wybierane są meble wykonane z metalu, również z drutu, także meble wykańczane blachą, betonem czy też postarzanym drewnem, Dużym powodzeniem cieszą się również meble powstające z palet euro – odpowiednio wykończone mogą być pomysłem na stolik czy też na stelaż pod łóżko. Nie tylko będą wyglądały oryginalnie, ale również nie będą wcale takie drogie w samodzielnym wykonaniu.

 

industrialna przestrzeń robocza

 

Jakie meble wybrać?

Tutaj już wszystko zależy od tego, jaki pokój ma zostać wykończony. Do dyspozycji są między innymi regały w stylu industrialnym, stoliki i stoły, designerskie krzesła, komody różnych typów, konsole do przedpokoju, taborety czy szafy. Problemem może być znalezienie odpowiednich mebli do kuchni czy łazienki, ale zawsze można postawić na klasyczną biel, szarości czy czerń w połączeniu z blatem betonowym, blaszanym czy też blatem laminowanym przypominającym te materiały.

Gdzie kupić meble industrialne?

Najlepiej szukać ich w internecie – tutaj można kupić je zarówno w sklepach meblowych koncentrujących się przede wszystkim na tym stylu, ale również można przeglądać oferty na portalach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych, gdzie można wyszukać prawdziwe perełki. Na takich serwisach swoje unikatowe wyroby wystawiają także ich prywatni producenci.

Ceny mebli industrialnych nie należą do niskich, zwłaszcza te produkowane na zamówienie i przez znane marki, ale już taniej można kupić meble używane. Innym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie i wykończenie mebli industrialnych, na przykład ze wspomnianych już palet euro lub blatów drewnianych wykończonych dokupionymi nogami – dużo inspiracji można znaleźć na stronach internetowych.