Drewniana podłoga i płytki – inspiracje

 

Połączenie drewnianej podłogi oraz ceramicznych płytek w ramach jednego pomieszczenie to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i nietuzinkowe. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach bardzo nowoczesnych, jak i w tych stylizowanych – wystarczy, że dobierzemy materiały pod kątem panującego w mieszkaniu stylu wnętrzarskiego. Kiedy warto zdecydować się na taki nietypowy, ale i efektowny duet?

Podłogi drewniane łączone z płytkami – jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Materiały wykończeniowe podłóg dobieramy przede wszystkim na podstawie ich funkcjonalności. Nie kładziemy zatem drewnianych desek w kuchni czy łazience, gdzie wilgoć miałaby na nie bardzo negatywny wpływ. Nie układamy również ceramiki w sypialni czy salonie, gdyż tam najistotniejsza jest przytulność i komfort cieplny. Połączenie płytek i drewnianych paneli to doskonałe rozwiązanie jeśli zależy nam zarówno na ochronie przed zabrudzeniami oraz wilgocią, jak i na wprowadzeniu do wnętrza przyjemnego elementu ciepłego drewna. To także świetny sposób na wizualne oddzielenie powierzchni w pomieszczeniach typu open space – nie zawsze musi bowiem dzielić je ściana czy kuchenna lada – niekiedy świetnie sprawdzą się w tej roli wyłącznie odmienne kolory i faktury.

Łączenie podłogi drewnianej z płytkami – gdzie się sprawdzi?

Podłoga drewniana i płytki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie w ramach jednej przestrzeni pragniemy skorzystać z odporności ceramiki na szkodliwe działanie wilgoci oraz wykończyć wnętrze w sposób przytulny i elegancki. Podłoga pokryta płytkami i panelami to zatem doskonałe rozwiązanie w przypadku dużego holu czy przedpokoju, a także kuchni łączonej z jadalnią lub salonem. Taka metoda wykańczania wnętrz zyskuje na popularności wraz z rosnącą modą na otwarte przestrzenie.

Łączenie podłogi drewnianej z płytkami w salonie – jak to zrobić?

Na myśl o połączeniu drewnianej podłogi z płytkami w naszej głowie najczęściej rysuje się obraz prostej linii, oddzielającej strefę kuchennej ceramiki z salonowym drewnem. Tymczasem zestawienie tych dwóch materiałów może prezentować się znacznie bardziej finezyjnie. Niezwykle efektownie wygląda zestawienie płytek heksagonalnych z tradycyjnymi panelami lub wąskich desek podłogowych i płytek układanych w jodełkę. Dobór kolorystyczny warto oprzeć z kolei na zabarwieniu ścian i mebli, nie zapominając o listwach przypodłogowych, które połączą te elementy w spójną całość. Drewno i płytki to zaskakujące połączenie o ogromnej funkcjonalności. Można skorzystać z niego także w przestrzeni łazienki, sięgając po przepiękną ceramikę drewnopodobną i klasyczną. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/laczenie-podlog-drewnianych-z-plytkami-oryginalne-aranzacje