Drewno w zimnych kolorach – poradnik

Kolory pełnią fundamentalną rolę w naszym codziennym życiu. Oddziałują na nasz nastrój, budzą chęć do działania i kreatywność, wyciszają i pomagają się zrelaksować…. Nic dziwnego, że projektanci wnętrz tak dużą wagę przykładają do ich przemyślanego zestawiania oraz, rzecz szczególnie ważna, indywidualnego dopasowania. Co ciekawe, wśród najpopularniejszych obecnie trendów na specjalną uwagę zasługują zimne odcienie drewna. Rzecz dość nowa w nowoczesnych aranżacjach, choć obecna już dawno w starych chatach i wiejskich dworkach.

Różne odcienie drewna w domu

Odcienie brązu drewna to wybór najbardziej oczywisty i często jedyny, jaki przychodzi nam do głowy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dość mocno utrwalony pogląd, że materiał ten ma za zadanie ocieplać wnętrze, zarówno dosłownie, jak i wizualnie. Ponadto, wiele osób obawia się mniej oczywistych zestawień wychodząc z założenia, że efekt końcowy może się okazać w najlepszym razie mało spójny, w najgorszym wręcz jarmarczny. Jak jednak dowodzą specjaliści z zakresu aranżacji wnętrz, wcale nie musi tak być. Wystarczy podstawowa wiedza na temat obowiązujących obecnie trendów oraz tego, jak łączyć odcienie drewna, aby uzyskać elegancki, nowoczesny wystrój.

Zimne odcienie drewna

Jeśli chodzi o zimne odcienie drewna, na szczególną uwagę zasługują biele, błękity, zielenie oraz grafity. Barwy te wspaniale komponują się z aranżacjami utrzymanymi w najpopularniejszych w tym sezonie trendach wnętrzarskich, takich, jak skandynawski, loftowy czy minimalistyczny. Warto tu jednak mieć na uwadze, że dla podkreślenia naturalnego piękna drewna oraz rysunku słojów, warto stosować je pod postacią popularnych przecierek lub konwencji shabby chic. Takie właśnie, w bardzo prosty sposób postarzone sprzęty, wspaniale skomponują się z nowoczesnym wnętrzem i, mimo pozornie zimnej kolorystyki, wprowadzą w nie charakterystyczną, ciepłą atmosferę. Ponadto, dla uniknięcia zbyt sterylnego wrażenia, zwłaszcza w przypadku odcieni bieli, warto zadbać o odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu. Duże, odpowiednio zaaranżowane okna, podkreślone udrapowanymi zasłonami w jakiejś ciepłej, kontrastującej barwie, doskonale wywiążą się z tego zadania. Dodatkowo można postawić we wnętrzu kilka kwiatów oraz innych ciekawych dodatków, które razem zbudują przytulny, a przy tym modny efekt. Na koniec dobrze jest pamiętać, że komponując kolorystykę mieszkania nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie obowiązującymi trendami. Najważniejsze są nasze osobiste preferencje, nikt bowiem nie chciałby chyba spędzać codziennie czasu w modnym, ale sprzecznym z własnym gustem domu. Więcej inspiracji znajdziecie pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/zimne-odcienie-drewna-poznaj-najlepsze-inspiracje