Jak dobrać kolor ścian do młodzieżowego pokoju – poradnik

 

Pokój młodego człowieka często jest wypełniony książkami, sprzętami i różnego rodzaju gadżetami. Aby zminimalizować w nim wrażenie chaosu, warto postawić na stonowaną bazę aranżacji. Taką rolę pełnią ściany pomieszczenia. Poszukując inspiracji na to, jak urządzić młodzieżowy pokój, najlepiej kierować się minimalizmem. Nie oznacza to jednak, że trzeba wybierać białą lub szarą farbę do malowania Bynajmniej, do chętniej wybieranych należą pastelowe odcienie niebieskiego, zieleni, żółci czy różu. Z pomocą intensywniejszych barw można natomiast ożywić wybrane fragmenty wnętrza.

Jak urządzić młodzieżowy pokój w pastelowych barwach?

Kiedy dziecko wchodzi w okres dojrzewania, ze ścian znikają kolorowe tapety i plakaty z dawniej ukochanymi bohaterami kreskówek. Pojawia się problem, jak pomalować młodzieży pokój, aby nie był zbyt dziecinny, a jednocześnie pozostawał w miarę optymistyczny. Nastolatków nie ma sensu zamykać w ponurych wnętrzach. Nie każdemu spodobają się jednak mocno nasycone kolory. Rozsądnym i bardzo estetycznym kompromisem okazują się barwy pastelowe. Pokój chłopca można pomalować jasną pistacjową lub miętową zielenią. Dziewczynki często preferują łososiowy czy brzoskwiniowy róż. Tak naprawdę liczy się tu indywidualny gust i nie ma sensu zmuszać pociechy do otaczania się modnymi kolorami. Tym bardziej, że obecnie na czasie są aranżacje dopasowane do wielkości, kształtu i charakteru konkretnego wnętrza.

Jak udekorować pokój młodzieżowy – oryginalna ściana

W dekorowaniu współczesnych wnętrz sprawdza się zasada mówiąca, że mniej znaczy więcej. Warto stosować ją również w pokoju młodzieżowym. Jak można go udekorować, aby spełniał wymogi nowoczesności, a jednocześnie był przyjazny młodemu człowiekowi? Rozwiązaniem może być wybór jednej ściany i pomalowanie jej na wyrazisty kolor. Barwa plastra miodu, szmaragdu czy fuksji to ciekawe urozmaicenie aranżacji. Nawet mocno nasycone odcienie można łączyć z bielą, szarością, a nawet pastelowymi wariantami tego samego koloru. Intensywne barwy często stosowane są nawet nie na całej ścianie, ale w wybranych jej fragmentach. To sposób na poprawę proporcji pomieszczenia. A także odpowiedź na wątpliwości rodziców, zastanawiających się jak udekorować pokój młodzieżowy bez wielkich nakładów finansowych. Puszka dobrej farby wyjdzie taniej niż inwestowanie w drogi sprzęt czy liczne dodatki. Do malowania można też zaangażować całą rodzinę, przy okazji ucząc dzieci samodzielnego dbania o dom. Odświeżenie pokoju nie zajmie więcej niż kilka godzin.  Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/bialy-kolor-scian-w-pokoju-mlodziezowym-inspiracje-i-pomysly