Jak dopasować czerwoną cegłę do nowoczesnej kuchni?

Cegła jest super modnym dodatkiem budowniczym nie tylko do salonu czy sypialni, ale również do kuchni, czy nawet samej elewacji zewnętrznej. Jednak dopasowanie odpowiedniej cegły może być bardzo ciężkie, szczególnie że jej kolor może nie pasować do każdego rodzaju i koloru mebla.

Dodatkowo trudne może okazać się dopasowanie odpowiedniego koloru cegły do kuchni, w dzisiejszych czasach gama kolorystyczna oraz różnorodność stylów jest ogromny i ciężko jest dopasować meble do siebie a co dopiero do wymarzonej cegły.
W tym tekście przedstawimy Ci jak komponować czerwoną cegłę w nowoczesny styl mebli kuchennych.

Charakterystyka nowoczesnych mebli kuchennych

Nowoczesne meble kuchenne bardzo różnią się od tradycyjnych kuchni w domach naszych dziadków. Nowoczesność w kuchni to przede wszystkim:

  • Minimalizm
  • Użytkowość
  • Futurystyczny design
  • Jasne kolory
  • Naturalne barwy

Do nowoczesności należy również beton, drewno, marmur oraz cegła.

Nowoczesna cegła

Cegła w nowoczesności tak naprawdę nie ma swojej charakterystyki. Ważne, żeby była prosta, a jej kolor był w miarę jednolity. Jeżeli jednak chcemy dodać cegłę do wnętrza ważne, aby była ona spójna z kolorami użytymi w kuchni. Nowoczesny styl jest bardzo harmonijny, więc jeżeli meble mają białą barwę, warto się zastanowić nad czerwoną cegłą, która delikatny charakter kuchni zmieni na bardziej intensywny i przepiękne meble może zamienić na swoje tło.

Jakie meble do czerwonej cegły

Czerwona cegła jest bardzo intensywna, a sama kojarzy się z tradycją, to właśnie z takiej cegły budowano kiedyś domy oraz fabryki, to ona zdobiła miejsce pracy i zamieszkania naszych przodków, dlatego użycie jej w naszym wnętrzu jest tak sentymentalne.
Natomiast czerwone cegły nie pasują do jednokolorowych idealnych wnętrz, cegła potrzebuje nowoczesnego stylu industrialnego, który miesza ze sobą jasne kolory z ciemnymi odcieniami.

Nowoczesna kuchnia w stylu nowoczesnym może wglądać cudownie, jednak w zależności od umiejscowienia cegły powinna trzymać się pewnych zasad.

  • Czerwona cegła w kuchni nad blatem

Aby czerwona kuchnia była spójna z charakterem nowoczesności i z ciemną czerwienią cegieł ważne jest to, aby cegła nie stykała się bezpośrednio z jasnymi barwami, gdyż będzie doprowadzało to do nieprzyjemnego odcięcia.

Dobrym pomysłem jest do czerwonej cegły nad blatem użycie ciemnych drewnianych blatów i jasnych frontów szafek. W takiej kombinacji kuchnia jest jasna, tak jak wymaga styl nowoczesny, ale cegła komponuje się z całą aranżacją kuchni i nie wygląda tam sztucznie.

  • Czerwona cegła na kuchennej ścianie

Czerwona cegła najlepiej komponuje się z ciemnymi barwami. Jeżeli decydujemy się, aby przykrywała całą ścianę warto, aby meble przy niej były z ciemnego drewna, reszta kuchni może być bardzo jasna, taka kontrastowa ściana nie będzie przeszkadzać, a nawet stworzy niesamowity urok całej kuchni.

Radzimy nie pokrywać wszystkich kuchennych ścian czerwoną cegłą, gdyż wtedy przytłoczy ona całą kuchnię i nie będzie ona oddawać nowoczesnego klimatu, pokój automatycznie stanie się bardzo ciemny co jest domeną nowoczesności.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogły Ci w spójnym połączeniu twojej kuchni z czerwoną cegłą. Taki pokój może wyglądać niesamowicie jednak musisz pamiętać, aby trzymać się zasad.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/cegla-w-kuchni-inspiracje-aranzacyjne