Jak pomalować salon? Magia energicznych kolorów!

Salon jest miejscem, w którym toczy się życie domu. To właśnie tutaj spotykamy się po pracy, rozmawiamy ze sobą, bawimy się oraz zapraszamy gości. Salon jest też miejscem reprezentacyjnym, powinien odzwierciedlać charakter właścicieli oraz współgrać z ich stylem życia. W jaki sposób urządzić salon, by każdy z domowników czuł się w nim dobrze?

Kolory do salonu

Wybierając kolory do salonu, możemy zaobserwować dwa trendy – jasne, naturalne barwy oraz zdecydowane mocne kolory. Na który wariant się zdecydować?

W nowoczesnych wnętrzach doskonale wyglądają wszelkiego rodzaju szarości. Kolor ten dodaje elegancji każdemu pomieszczeniu, buduje klimat i nie przytłacza. Kolor szary ma mnóstwo odcieni od jasnego, pastelowego, aż po ciemny grafit.

Barwy te można ze sobą łączyć, uzyskując intrygujące zestawienia. Szarości komponują się także z bielą i beżem, tworząc neutralny, bezpieczny efekt. Można je również łączyć z bardziej zdecydowanymi barwami, takimi jak turkus, limonka, malinowy róż, czerwień i żółć.

Nie każdy jednak będzie dobrze czuł się w tak stonowanym wnętrzu. Zwolennikom mocnych kolorów, przypominamy że intensywny kolor potrafi przytłoczyć, w związku z tym lepiej używać go oszczędnie.

Dobrym rozwiązaniem jest wyróżnienie jednej ściany bardziej intensywnym kolorem lub zaznaczenie nim wnęk. Planując kolorowe wnętrza warto zastanowić się, jak na takim tle będą prezentowały się meble i dodatki. Przykładowo pomarańczowa ściana będzie dobrze komponować się z szarymi oraz białymi meblami.

Osoby, które pragną cieszyć się przytulnymi i ciepłymi wnętrzami mogą zdecydować się na kolor żółty, który dodatkowo wyzwoli pozytywną energię i wywoła uśmiech na twarzach domowników oraz gości. Nie wiesz jak używać mocnych kolorów we wnętrzach?

Porady i inspiracje znajdziesz w poradniku https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomysly-na-energetyczne-aranzacje-kolorystyczne-w-salonie, który opracowali eksperci marki Magnat.