Jak przygotować się do kładzenia gładzi gipsowej – wszystko co trzeba wiedzieć

 

Gładź służy stworzeniu idealnego efektu wizualnego. Koszt kładzenia gładzi warto ponieść chociażby przez wzgląd na uproszczony proces późniejszego malowania. Wyrównaną i jednobarwną powierzchnię bez trudu pokrywa się dowolną farbą. Samo aplikowanie gładzi jest prostsze od szpachlowania. Można nakładać ją także ma mokro bez późniejszego szlifowania.

Czy warto ponosić koszt kładzenia gładzi gipsowej?

Gładzie są chętnie stosowane, zwłaszcza w pomieszczeniach reprezentatywnych. Drobne uziarnienie produktu pozwala stworzyć gładką, odbijającą światło powierzchnię. Wykończone w ten sposób ściany i sufity pasują do stylu nowoczesnego, wnętrz minimalistycznych czy industrialnych. Bez względu na to, ile kosztuje kładzenie gładzi, trzeba ponieść ten wydatek przed malowaniem farbami satynowymi. Samą gładź można nakładać na różne tynki, między innymi cementowo-wapienne czy gipsowe. Pomoże w usunięciu niewielkich rys na ścianie, choć nie poradzi sobie z poważniejszymi pęknięciami. Głównie z uwagi na cienką warstwę gładzi. Jeżeli po poprzednich etapach pracy na powierzchni pozostały poważniejsze ubytki, przydatny będzie produkt gruntujący. Jego zakup, podobnie jak koszt kładzenia gładzi gipsowej, może wydawać się zbędny. Wielu remontujących ma też dość przedłużającej się pracy i chce ją jak najszybciej zakończyć. Chodzenie na skróty często niweczy wysiłek, włożony w odnowienie wnętrza. Lepiej na kilka dni zrobić sobie przerwę, a następnie świeżym okiem zastanowić się, co dalej. Na ceny położenia gładzi zapewne spojrzy się przychylniej.

Ile kosztuje metr kładzenia gładzi?

Ekipy remontowe podają odmienne ceny za położenie m2 gładzi. Znaczenie ma tu chociażby wliczenie materiałów, doświadczenie pracowników firmy, a nawet lokalizacja. Okazuje się, że cennik prac wykończeniowych nie będzie taki sam dla mieszkańców różnych województw. Co więcej, zleceniodawcy z dużych miast muszą liczyć się z kilkoma dodatkowymi złotymi za przygotowanie m2 ściany do malowania. A ile kosztuje metr kładzenia gładzi średnio? To mniej więcej 28 złotych, przy czym w mniejszych miejscowościach ceny są bliższe 25 złotym, ale już w stolicy to wydatek ponad 30 złotych za każdy m2. Położenie gładzi obciąży zatem budżet przeznaczony na remont. Mimo to wielu klientów decyduje się na jej zastosowanie, przekonuje ich przede wszystkim dobry efekt. Gładź opłaca się zastosować szczególnie w salonie, pokoju dziennym czy gabinecie. Są to pomieszczenia przeznaczone do przyjmowania gości, więc ściany powinny być tam idealne. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-obliczyc-koszt-kladzenia-gladzi-porady-eksperta