Jak uzyskać efekt betonu na ścianie bez konieczności zatrudniania profesjonalisty?

Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Marzy Ci się efekt betonu na ścianie, ale nie wiesz jak go uzyskać? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne, żeby stworzyć samemu efekt betonu na ścianie. Co więcej, poznasz również najciekawsze aranżacje, które podkreślą niepowtarzalny efekt betonu na ścianie.

Efekt betonu na ścianie – jak uzyskać?

Jest wiele możliwości uzyskania efektu betonu na ścianie. Dziś poznasz kilka sposobów, dzięki którym w jeden dzień osiągniesz pożądany efekt.

Farba betonowa

Farba betonowa jest jednym z najłatwiejszych sposobów uzyskania efektu betonu na ścianie. Jej konsystencja przypomina zwykłe farby, jednak posiada znacznie więcej możliwości. Przed nałożeniem farby na ścianę wskazane jest zaimpregnowanie nawierzni. Pozwoli to uniknąć uszkodzeniu farby oraz powstawaniu niezaplanowanych plam.

Tynk mineralny

Tynk mineralny składa się w głównej mierze ze spoiwa wapiennego, który pozwala uzyskać efektu betonu. Po nałożeniu na ścianę tworzy charakterystyczne dla betonu przebarwienia. Przed aplikacją farby na ścianę, warto zadbać o odpowiednią przyczepność materiału. Z pomocą przychodzi farba pokładowa.
Ściana po nałożeniu produktu nie jest perfekcyjnie gładka, dzięki czemu uzyskujesz jeszcze lepszą imitację naturalnego betonu.
Co więcej, dzięki nieidealnemu wykończeniu, może być stosowany na różnych powierzchniach, zarówno idealnie gładkich, jak i chropowatych.

Fototapeta

Jest to jedna z najszybszych metod uzyskania efektu betonu na ścianie. Fototapety imitujące beton są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania. Na rynku dostępnych jest wiele różnych fototapet:

fototapety 3D obfitujące w różne wzory i kolory naśladujące beton,
fototapety na podkładzie flizelinowym – gruba i trwała tekstura maskuje defekty na ścianie.

Fototapeta pozwala uzyskać bardziej oryginalny efekt. Wraz z efektem betonu, można również pokusić się o dopełnienie aranżacji różnymi bryłami oraz podłużnymi betonowymi blokami.
Efekt betonu na ścianach – inspirujące aranżacje
Aranżacja z wykorzystaniem efektu betonu nada pomieszczeniu unikatowego klimatu i podkreśli jego niepowtarzalny charakter.
Zastanawiasz się, gdzie oprócz popularnych miejsc, takich jak sypialnia czy salon, możesz wykorzystać efekt betonu? Dobrym pomysłem jest zrobienie tego kreatywnego efektu w miejscu pracy, szczególnie w domowym gabinecie lub biurze.
Tynk mineralny imitujący efekt betonowy sprawdzi się doskonale w łazienkach, gdyż jest odporny na wilgoć.
Innym ciekawym sposobem na uzyskanie nietuzinkowego efektu w pomieszczeniu jest uzyskanie na jednej ścianie efektu betonu, podczas gdy pozostałe ściany są pomalowane mocnym, jednolitym kolorem.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/beton-na-scianie-5-efektownych-inspiracji