Kawowy odcień wnętrza

Brązy nadają pomieszczeniom ciepłą, domową atmosferę. Jest to kolor szczególnie polecany osobom marzącym o życiowej stabilizacji i poczuciu bezpieczeństwa. Często wykorzystywane są w hotelowych wnętrzach, w zestawieniu z beżami. Połączenie tych kolorów wprowadza bowiem w obce, surowe hotelowe pomieszczenia powiew rodzinnej, sielskiej atmosfery. Goście czują się jak w domu, a o to przecież chodzi, gdy zmuszeni jesteśmy spędzić noc w innym mieście.

W domu, natomiast, pragniemy ładnego, miłego dla oka aranżu przestrzeni. Również możemy postawić na odcienie brązu. Wówczas decydujemy się na brązowe kolory. Dlaczego? Bo przywodzą na myśl miłe skojarzenia i radosne wspomnienia, np. wakacyjnej piaszczystej plaży, złotobrązowej opalenizny czy popijanego w małej włoskiej kawiarence aromatycznego cappuccino czy caffe latte.

Grasz w brązowe?

Kawowy, czekoladowy, kakaowy, cynamonowy to słowa, które w bardzo sugestywny sposób opisują nie tylko kawałek sernika, ale także kolor. I tak jak dodatek mleka do kawy zmienia jej smak, moc i charakter, tak połączenie z białym kolorem nadaje brązowemu delikatność. Urozmaica go i odświeża.

Styl chalet, czyli drewniany brąz

Brązowy to też kolor drewna. A drewno w domu sprawdza się doskonale. Nie tylko jako surowiec, z którego możemy zbudować dom, ale również jako motyw dekoracyjny w dodatkach, np. stuningowany taboret z drewnianym blatem przyjmujący rolę stolika. Drewno jest materiałem pożądanym w modnej aranżacji. Nadaje wnętrzu specyficzny klimat.

Motyw drewna wykorzystuje styl chalet, który łączy w sobie elementy drewnianej stylistyki, rodem z góralskiej chaty oraz nowoczesność. Styl ten odznacza się luksusem i najwyższą starannością wykonania z wykorzystaniem samych naturalnych materiałów. Elementami wyróżniającymi ten styl są odsłonięte belki stropowe i dominacja naturalnego drewna, a także akcenty kamieni. Zastosowanie rustykalnych mebli wpisze się fenomenalnie w ten wyjątkowy klimat.

Modne brązy we wnętrzach

Jeśli boisz się takiej przewagi drewna w pomieszczeniu, zastosuj je w dodatkach. Różne odcienie i wielkości drewnianych ramek na zdjęcia sprawdzą się idealnie. Stwórz z nich galerię i zawieś na brązowej ścianie, by ożywić wnętrze i je spersonalizować. Taki zabieg nada mieszkaniu unikalny wymiar.

Brąz nie musi kojarzyć się z trzecim miejscem na podium. Może grać pierwsze skrzypce. Jednak pod warunkiem, że będzie umiejętnie zestawiony. Efekt nieszablonowego wnętrza uzyskamy, łącząc nowoczesność z elementami klasyki. Jest to recepta na ponadczasowe, przytulne, zachęcające wnętrze. Warto wzbogacić aranżację o ciekawe oświetlenie, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania. Brązy sprzyjają wyciszeniu i odreagowaniu. Tworzą klimat prawdziwego, domowego zacisza.