Kuchnie z aneksem kuchennym – poradnik

 

Aneksy kuchenne to popularne rozwiązanie we współczesnych domach. Początkowo były sposobem na podniesienie funkcjonalności małych mieszkań. Dzisiaj otwarte kuchnie spotyka się w dużych apartamentach. A nawet w samodzielnych domach. Nikogo nie dziwi już salon z aneksem kuchennym aranżacja tego typu przekonuje do siebie licznymi zaletami. Jak urządzić taką przestrzeń, aby cieszyła oko i pozostawała maksymalnie ergonomiczna? Poniżej kilka wskazówek.

Nie tylko mały salon z aneksem kuchennym aranżacje dla każdego

Posiadając do dyspozycji dużą przestrzeń, nie trzeba chodzić na kompromisy i łączyć pomieszczeń. Mimo to, aranżujący chętnie otwierają salon a aneksem kuchennym dodatkowo poprawiają jego proporcje. Dzięki połączeniu z kuchnią, całe wnętrze staje się przestronniejsze i bardziej nowoczesne. Wpisuje się we współczesnego ducha aranżacji, odrzucających wszelkie granice. Ich zniesienie jest szczególnie wskazane w małych mieszkaniach. Kuchnie w starym budownictwie były traktowane po macoszemu. Nieustawne, ciasne i niefunkcjonalne wnętrza zniechęcały do gotowania, nie mówiąc już o wspólnym spędzaniu czasu. W wielu przypadkach wystarczy zburzyć jedną ścianę, aby salon z aneksem kuchennym zupełnie zmienił wygląd. Bez względu na wielkość tych pomieszczeń, ich połączenie jest wskazane ze względów funkcjonalnych. Osoba przygotowująca posiłek nie jest wówczas osamotniona, może uczestniczyć w spotkaniu towarzyskim czy rozmawiać z domownikami.

Salony z aneksem kuchennym aranżacje w stonowanej kolorystyce

Aneks kuchenny oddziela się od salonu symboliczną granicą. Najczęściej jest nią wyspa lub barek, nieco rzadziej inny kolor podłogi. Projektując mały salon z aneksem kuchennym aranżacje warto opierać na zbliżonej palecie kolorów. Ściany strefy do przygotowywania posiłków i miejsca wypoczynku często mają odmienne odcienie tej samej barwy. To bezpieczne rozwiązanie, które musi się udać. Nieco trudniej dopasować odpowiednie meble kuchenne. Obecnie najmodniejsze są te z błyszczącymi frontami i klasycznym drewnianym blatem. Uzupełnią różne salony z aneksem kuchennym aranzacje w pokoju dziennym powinny mieć wówczas bardziej współczesny charakter. Jeżeli salon wypełniają klasyczne drewniane meble, otwarta kuchnia także musi do nich pasować. Choć poszczególne części dużego pomieszczenia należy delikatnie wyodrębnić, to konsekwencja stylistyczna jest tam bardzo wskazana. Inspiracje najlepiej czerpać z wybranego przez siebie stylu. Dopasowanie wyposażenia będzie wtedy łatwiejsze, a ostateczny efekt pewniejszy. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-bialoczarnego-salonu-z-aneksem-kuchennym