Modne zestawienia kolorów elewacji, które warto znać – inspiracje

elewacja w stylu angielskim

Czasem, by sprostać swym oczekiwaniom, trzeba rozszerzyć zakres poszukiwań. Zamiast zastanawiać się nad jednym kolorem domu, warto zainteresować się zestawieniami barw na elewacji.
Wybór dwóch kolorów to możliwość uczynienia budynku atrakcyjniejszym i ciekawszym. Popularne kolory ścian domu to biały, szary i odcienie żółtego. Wszystkie te modne kolory elewacji domów można zestawić z jakimś innym. Poniżej kilka pomysłów na ciekawy dom z elewacją w dwóch kolorach.

Drugi kolor dla elewacji szarej i żółtej

Kolor szary zestawia się z reguły z bielą. To spokojne zestawienie o nowoczesnym charakterze. Modne jest i inne połączenie. To kolor szary i brązowy na elewacji. Warto mieć je na uwadze, kiedy dom ma być spokojny i ciepły zarazem. Szare ściany i okładzina drewnopodobna to połączenie, które czyni budynek eleganckim. Jest też inna ciekawa opcja dla szarości. Modne kolory elewacji domu to szary z różnymi odcieniami czerwieni. To odważny wybór. Szarość i czerwień pasują do budynków nowoczesnych. Kolor żółty i jego delikatne odcienie tradycyjnie łączyło się z brązem. Warto poznać nowszy pomysł na uatrakcyjnienie kremowego czy waniliowego budynku. To dodanie akcentów koloru szarego. Ciepła kremowa elewacja i szare dodatki to coraz częstszy widok. Doskonale te dwa kolory wyglądają, będąc tuż obok siebie. Jest barwa dodająca ciepła i druga dodająca elegancji oraz spokoju.

Modne kolory elewacji – biała i…

Planując mieć biały budynek, też można pomyśleć o jego urozmaiceniu. Nie musi to być szarość czy brąz. Takie zestawienia to modne kolory elewacji domów jednorodzinnych, ale na czasie są i inne. Być może te oryginalne lepiej spełnią oczekiwania co do wyglądu budynku. Biel łączyć się może z akcentami czerwieni czy różu. Odcienie tych barw ocieplą budynek. Połączenie białe ściany domu i drugi, intensywny kolor może mieć też inny cel. Może chodzić po prostu o urozmaicenie elewacji. Urozmaici ją i doda domowi piękna kolor niebieski. Jest podobnie jak biel chłodnym kolorem, ale jest też barwą wyrazistą. Gdyby uznać taką wyrazistość za wadę, biel można połączyć z akcentami błękitu. Jeszcze tylko brązowy dach i jest to idealne zestawienie kolorów elewacji tak nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynków. Na budynkach pojawiają się różne kolory. Jest weselej i przyjemniej się na nie patrzy. Nawet jak wybierze się same klasyczne barwy np. szary i brąz albo żółty i szary, to i tak jest ciekawie. Kiedy pojawi się na elewacji jakiś wyrazisty i oryginalny kolor, to dom zyskuje nowoczesny charakter. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/3-popularne-zestawienia-kolorow-elewacji-w-stylu-angielskim