„Nadmorski kurort- czyli salon w stylu hampton”

Styl hampton charakteryzuje się zastosowaniem morskiej palety barw w połączeniu z naturalnym drewnem oraz materiałów takich jak len czy też mosiądz. Nazwa hampton wywodzi się od grupy popularnych nadmorskich kurortów- The Hamptons, leżących na półwyspie Long Island, które stanowią idealne miejsce do odpoczynku dla sytuowanych nowojorczyków. Styl hampton to elegancja, ale i świeżość oraz ponadczasowość. Jeśli więc zastanawiasz się nad aranżacją swojego salonu w tym stylu, ale nie wiesz od czego zacząć- głowa do góry! Niniejszy artykuł ma za zadanie Ci w tym pomóc.

Kolory salonu w stylu hampton

Jak zostało wspomniane we wstępie, styl hampton charakteryzuje się morską paletą barw. W skład kolorów w stylu hampton wchodzą więc:

  • wszystkie odcienie koloru niebieskiego;
  • beż;
  • brąz;
  • biel

W przypadku bieli, jest to tzw. kolor bazowy, którego odcienie mogą zaczynać się zarówno od tych matowych poprzez śnieżnobiałe.

Meble do salonu w stylu hampton

W Twoim salonie w stylu hampton, wybór mebli powinien dobierany być na zasadzie kontrastu i prostoty. Charakterystycznym dla stylu hampton jest łączenie różnych materiałów np. drewna ze szkłem, metalem czy też wikliną.

I tak dla przykładu, fotele oraz kanapę w stylu francuskim możemy połączyć z komodami, które posiadają geometryczne, nowoczesne zdobienia. Salon w stylu hampton to także duża, wygodna kanapa, do której dla większego kontrastu możemy dopasować stolik w stylu kolonialnym a także inne akcesoria wykonane ze wcześniej wspomnianej wikliny.

Dodatki w stylu hampton

Styl hampton, to głównie marynistyczne oraz roślinne dekoracje. Przez słowo marynistyczne, mamy tu na myśli wzór jakim są marynarskie pasy, które mogą jawić się w formie poszewek na poduszki. Oprócz tego inne elementy jak kotwice, muszle, modele statków oraz inne figurki w nadmorskim klimacie. W przypadku roślin, najlepiej sprawdzą się te najpopularniejsze, doniczkowe. Ciekawą jednak alternatywą dla roślin, są obrazy, które je przestawiają, tudzież inne nadmorskie krajobrazy.

Salon w stylu new hampton

Mówiąc o salonie w  stylu hampton, warto też wspomnieć o jego nowym odłamie jakim jest styl new hampton. Różni się on bogatszą kolorystyką, w której znajdują się też ciemne odcienie brązu, złoto, czerwień czy fiolet. Natomiast meble w stylu wiktoriańskim zostają zastąpione nieco uproszczonymi i bardziej nowoczesnymi wersjami, czyli np. poprzez szklane bądź metalowe, geometryczne stoliki. Jest to także ciekawa inspiracja na urządzenie Twojego salonu, więc jeśli tradycyjny styl hampton nie do końca przypadł Ci do gustu, być może jego nowy odłam spodoba się nieco bardziej.

Styl hampton jest więc z natury minimalistyczną oraz powściągliwą wersją aranżacji wnętrz. W standardowym stylu hampton do dodatki w stylu marynistycznym odgrywają największą robotę. Połączenie tak różnych typów mebli, choć może wydawać się dość szalonym i niekorzystnym wyborem, tak naprawdę nadaje Naszemu wnętrzu charakteru. Styl hampton jest więc dla osób, które lubią niebanalną elegancję i nowojorskie klimaty.

Więcej sprawdzisz na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/4-aranzacje-salonu-w-stylu-hampton-najlepsze-inspiracje