Ogrodzenie domu w kolorze antracytu – jako efektowne otoczenie naszego domu

Kolory to temat sporny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Czasem trudno jest się nam zdecydować na konkretny, a wybór jest niełatwy w całej gamie kolorów tęczy.

Jak najwłaściwiej dobrać kolor i jak definiujemy „antracytowy”?

Jest to nic innego jak odcień szarości, która jest uniwersalna. Stanowi neutralne tło dla dodatków, dekoracji. Geneza tego odcienia pochodzi od nazwy odmiany węgla. Skała ta jest czarna, z metalicznym połyskiem, stąd kolor wydaje się czarny, a jednocześnie wpada w szarość.

Kolor mocno zakorzenił się na rynku budowlanym i aranżacyjnym. Możemy znaleźć antracytowe ogrodzenia, rynny, dachówki, bramy, drzwi, okna i wiele innych.

Ultra antracytowy zawrót głowy!

Antracyt bardzo dobrze komponuje się z betonem, stalą, drewnem dlatego pasuje zarówno do ogrodzeń betonowych, z siatki, panelowych. Doskonale sprawdza się z kontrastującymi kolorami. Harmonijnie współgra z bielą, jest dobrym tłem dla żywych, intensywnych kolorów, dlatego warto z nim poeksperymentować i łączyć w ciekawe zestawienia.

Nowoczesne ogrodzenia w kolorze antracytu

Wraz z modą i pojawianiem się kolejnych trendów chcemy podążać za nią. Budujemy nowoczesne budynki, o prostych formach i z zastosowaniem brył geometrycznych, płaskich dachach i odpowiednio – w zależności od preferencji – dobranej kolorystyce. A co z ogrodzeniami? Dlaczego mają odbiegać od całości kompozycji?

Warto wtedy sięgnąć po ponadczasowy antracyt.

Systemy ogrodzeniowe, które występują we wybranej kolorystyce:

– eleganckie, łukowe panele o dekoracyjnych zakończeniach, czy te bardziej klasyczne – o kształcie prostokątów

– betonowe ogrodzenia antracytowe w połączeniu z panelami w innym odcieniu antracytu

– palisadowe ogrodzenia antracytowe – mogą występować w przeróżnych formach, a najczęściej – kwadratowych, czy okrągłych

– najtańszym rozwiązaniem, które nie zubaża wyglądu ogrodzenia jest wykorzystanie siatki zgrzewanej o antracytowym odcieniu. Wbrew pozorom jest bardzo wytrzymała i skutecznie zabezpieczy posesję

Ponadczasowość antracytu

Obecność antracytu na rynku budowlanym, czy aranżacyjnym wciąż się rozwija i zdaje się nie kończyć. Ze względu na swoją popularność producenci dwoją się i troją, by tworzyć jego różne odcienie prócz tej podstawowej palety barw. Niemniej miłośnicy klasyki mogą łączyć ogrodzenia w kolorze antracytu również z bramami, furtkami, czy elementami domu w tym samym tonie kolorystycznym. Stworzymy wtedy spójny design i będziemy pewni, że proste rozwiązania są równie dobre, co te różnorodne.

Trzymać pion, czy poziom?

Zerknijmy na swój dom i jakie linie w nim dominują. Gdy mamy spadzisty dach i trójkątne detale, najlepiej sprawdzi się ogrodzenie np. z prętów ułożonych pionowo.

Natomiast w przypadku nieforemnej bryły budynku, kwadratu, czy prostokąta z płaskim dachem wybierzmy ogrodzenie poziome antracytowe o różnych szerokościach.

 

Poszukując ogrodzenie postawmy na ponadczasową barwę antracytu. Dzięki temu będziemy cieszyć się niesamowitą estetyką naszej posiadłości i niepowtarzalną charakterystyką.

Dowiedz się więcej na: https://www.rafil.pl/nowoczesne-ogrodzenie-domu-w-kolorze-antracytu-inspiracje/