Optyczne triki, które powiększą Twoją kawalerkę

Urządzanie kawalerki nie jest najprostszym zajęciem. Gdzie zmieścić te wszystkie meble, bez których nie potrafimy się obejść? Jak zaaranżować miejsce do spania, by było wygodnie i funkcjonalnie? Postawić stół czy z niego zrezygnować? Jak sprawić, by małe mieszkanie wydawało się przestronne? To tylko niektóre pytania, które zadają sobie właściciele niewielkich mieszkań. Dzisiaj odpowiemy na to ostatnie, przedstawiając Wam kilka trików, dzięki którym Wasze mieszkanie może się wydać większe nawet o kilka metrów.

Lustra

Lustra ulokowane w odpowiednich miejscach mogą sprawić, że mieszkanie będzie się wydawać nawet dwa razy większe. Lustra zawieszone poziomo poszerzają pokój, a pionowo go podwyższają. Projektanci radzą, by lustra umieścić naprzeciw drzwi wejściowych oraz drzwi do pokoju, a także w narożnikach pomieszczenia. Jeśli mamy dużą szafę, możemy zdecydować się na oszklenie jej drzwi. Taki zabieg doda głębi pomieszczeniu.

Fototapety

Fototapeta może stanowić nie tylko atrakcyjny dodatek, ale również element dodający przestrzeni. Doskonale sprawdzą się tapety bazujące na perspektywie i efekcie głębi. Podobny efekt osiągniemy wieszając na ścianie obrazy lub grafiki dające efekt okna.

Kolory ścian w kawalerce

Wybierając kolory ścian, pamiętajmy, że to nie tylko kwestia gustu. Barwy mają ogromny wpływ na percepcję mieszkania. Mogą je powiększyć i sprawić, że będzie wydawało się wyższe lub zmniejszyć i przytłoczyć. Ogólna zasada jest taka: jasne i nienasycone barwy odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze.