Oryginalny dom – elewacja w kolorze brzoskwiniowym

Coraz częściej widząc przytłaczający obraz domów o takich samych barwach i kształtach, uciekamy myślami do oryginalnych kolorów elewacyjnych domów. Ciężko jest jednak znaleźć taki odcień, który z jednej strony będzie niecodzienny, ale również dopasowany do reszty otoczenia. To nie oznacza, że idealne barwa nie istnieje. Elewacja w kolorze brzoskwiniowym oprócz niepowtarzalnego charakteru, wprowadzi elegancji, jak i spokoju do okolicy. Odpowiemy jakie funkcje spełnia kolor brzoskwiniowy, jakie kolory pasują do brzoskwiniowego i wiele, wiele więc o jasnej elewacji.

Wszystko o kolorze brzoskwiniowym

Kolor brzoskwiniowy to pomarańcz ze sporą domieszką bieli. Zaliczana do barw spokojnych, należących do pasteli. Pięknie ożywia wnętrza, jak i elewacje. Ten kolor można zastosować pomalowaniem całościowym fasady oraz podkreślenie niektórych elementów.
Zalety elewacji domu w kolorze brzoskwiniowym:

  • Elewacja jasna w tym odcieniu umożliwi zmianę proporcji budynku. Ten odcień sprawi, że dom będzie optycznie o wiele większy niż w rzeczywistości. Kolor brzoskwiniowy nada wrażenie przestronności.
  • Ściany domu będą „rozświetlone” i cieplejsze
  • Bardzo łatwo zestawić ten kolor z innymi z palety barw pastelowych
  • Wprowadza harmonię i idealnie podkreśla i komponuje się z otaczającym dom krajobrazem

Kolory współgrające z brzoskwiniowym

Łączenie odcieni nie jest najprostszym zadaniem. Często zadawane pytanie to „jaki kolor pasuje do brzoskwiniowego”. Pomimo tego, że kolor brzoskwiniowy nie jest standardowy, jest wiele rozwiązań na dobranie kolorów.
Brzoskwiniowy + biały szlachetne połączenie, ciepła odcień brzoskwini sprawi optyczne przybliżenie, zaś zimna biel – oddali. Ponadto jasne barwy mają niesamowitą „opcję” wyrazistości i przejrzystości.

Więcej na: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/5-oryginalnych-elewacji-w-kolorze-brzoskwiniowym-inspiracje