Pomarańczowe wnętrza mogą zaskoczyć – 3 atrakcyjne zestawienia

Kiedy ma być pogodnie i ciepło, warto zdecydować się na pomarańczowy we wnętrzu. Kolor ten może pojawić się na ścianach, nawet na wszystkich. Barwa pomarańczowa jest równie ciepła co czerwień i równie pogodna jak żółty. W odróżnieniu od tamtych dwóch barw nie jest kolorem, który mógłby, będąc w dużej ilości, rozdrażniać. Większość osób dobrze się czuje przy dominującej barwie pomarańczowej. Poniżej 3 propozycje, z jakim kolorem połączyć pomarańczowe ściany, by było ciekawie i przyjemnie. A potrafią być wnętrza z takimi ścianami naprawdę niesamowite.

Pomarańczowe ściany i sporo szarości

Białe i szare nowoczesne wnętrza aż się proszą o dodatek wyrazistej barwy. Szarość jest spokojna, pomarańcz ożywcza i ciepła. Kolory te tworzą doskonałą całość. Biały rozjaśni aranżację. Warto mieć pomarańczowe ściany w kuchni, bo kolor ten pobudza apetyt i wspomaga trawienie. Nawet fragment ściany w tym kolorze sprawi, że kuchnia będzie wyglądać przyjemniej. Jeśli szary jest w salonie czy w sypialni, to też warto dodać trochę pomarańczu. W połączeniu z bielą, szarością (także z czernią) barwa ta wygląda elegancko.

Pomarańczowe wnętrza ze złotymi dodatkami

Pomarańczowy i złoty to barwy nieco niedoceniane w aranżacji wnętrz. Tworzą jednak wnętrza wyjątkowe, a szczególnie jak się je ze sobą zestawi. Nie będzie to zbyt ciepłe zestawienie, jeśli pojawi się też biel. Kiedy ktoś jest pogodną osobowością i lubi piękne wnętrza, to z czym połączyć pomarańczowe ściany? Ze złotymi dodatkami to doskonały wybór. To idealne zestawienie do sypialni oraz salonu.

Ściany w kolorze pomarańczowym i niebieskie dodatki

Szukając pomysłów na atrakcyjne zestawienia kolorystyczne, warto poznać cennego pomocnika. To koło barw. Kolory leżące naprzeciwko siebie ładnie wyglądają razem. Wystarczy spojrzeć na to koło. Kiedy są pomarańczowe ściany, jakie dodatki będą pasować? Naprzeciwko jest kolor niebieski. To zestawienie daje bardzo przyjemny efekt. Obie barwy są pogodne. Jedna spokojna i ochładzająca, a druga pobudzająca i ciepła. Niebieskie mogą być jedynie dodatki, ale też taki kolor może pojawić się na ścianach. I pomarańczowe ściany, i niebieski na nich, i jeszcze jakaś barwa neutralna – to doskonała opcja w nowoczesnym wnętrzu. Na wszystkich ścianach pomarańcz może pojawić się wtedy, kiedy wnętrze jest duże. Kolor ten pomniejsza optycznie, szczególnie jak jest w intensywnym odcieniu. Do małych wnętrz trzeba wybierać łagodniejsze odcienie albo nie malować tak w całości wszystkich ścian. Jakie inne kolory, to zależy, jaki ma być klimat we wnętrzu. I z szarością, i ze złotem, i z niebieskim, będzie pięknie.

Więcej ciekawych informacji znajdziecie w poradniku firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomaranczowe-sciany-we-wnetrzach-najlepsze-aranzacje