Salon w ciemnych kolorach – kilka kolorów przewodnich

Bardzo dużo się mówi o tym, jak jasne kolory oświetlają i optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego dużo osób się decyduje na urządzenie swojego mieszkania czy domu w lekkich barwach, które są bezpieczną alternatywą dla tych, którzy nie lubią kombinować ze stylem. Jasne kolory są łatwe w urządzaniu wnętrz, nie tylko pasują do nich wszystkie meble, zarówno ze względu na kolor, jak i styl, ale również każdy rodzaj drewna. Ściany w ciemniejszych odcieniach potrzebują odpowiedniego zaplanowania, tak aby kolor nie zdominował całego pomieszczenia, a jedynie był jego dopełnieniem. W tym tekście przedstawimy kilka propozycji na to, jak dobrać meble do ciemnej farby w salonie.

Salon w ciemnym granatowym kolorze

Granatowy nie tylko jest pięknym kolorem, ale również bardzo eleganckim i klasycznym. Wszystkie odcienie niebieskiego charakteryzują się spokojem, a taka cecha jest bardzo ważna w wystroju salonu, ponieważ to właśnie tam odpoczywamy po długim dniu w pracy.

Granatowy jest również kolorem, który nie tylko pasuje do ciemnych barw, ale jednakowo do jasnych. Dlatego ściany w kolorze granatowym można przełamać białą kanapą albo jasną szafą.

Jasne kolory pasujące do granatu:

 • Biel
 • Żółć
 • Jasny szary
 • Róż

Oraz wiele innych kolorów, które możemy dodać do wystroju naszego granatowego salonu. Różowe poduszki będą idealnie pasować do ciemnej kanapy.

Granatowy również współgra z ciemnymi kolorami, ciemnobrązowe meble, czarne panele czy ciemnoszara kanapa, razem z tymi dodatkami pokój nie tylko będzie wyglądał cudownie, ale również tajemniczo.

Ciemny salon w odcieniu zieleni

Butelkowa zieleń to ostatni hit magazynów wnętrzarskich. Co prawda bardzo często wnętrza ukazują jasne pomieszczenia przełamane ciemną zieloną kanapą, ale to nie jest jedyne możliwe połączenie.

Pomalowanie ścian na butelkowo-zielony kolor wcale nie przytłoczy pokoju, a uczyni go bardziej spokojnym, taki salon będzie idealny do wieczornego wypoczynku. Do takich ścian na przełamanie koloru można dobrać przepiękną wzorzystą tapetę, której bazą jest również zieleń. Kanapa czy fotel w takim samym odcieniu będą pięknie uzupełniać salon, a jego charakter będzie bardziej egzotyczny.

Ciemną butelkową zieleń można przełamać kolorem:

 • Białym
 • Różowym
 • Szarym
 • Pomarańczowym

Do tego koloru również pasuje:

 • Drewno
 • Duża ilość roślin
 • Złoto
 • Cegła

 

Ciemny salon w kolorze brązowym

Brązowy kolor jest bardzo łatwym wyborem, gdyż w sklepach jest mnóstwo propozycji, w które można się zaopatrzyć właśnie w tym kolorze. Jednak jak najlepiej jest urządzić salon tak, aby pasował do brązowych ścian?

Z brązem można kombinować nie tylko dodając do niego takie kolory jak biały, ale również można pomieszać go z różnymi odcieniami. Ciemnobrązowe ściany z karmelową kanapą brzmią niesamowicie, dlatego warto do brązowych ścian dodać dodatki w różnych odcieniach dzięki temu cały salon będzie spójny, nawet jeżeli każdy mebel jest w innej barwie.

Brązowy kojarzy się również z bardzo męskim wnętrzem dlatego ważne, aby przełamać go jaśniejszym kolorem np. bielą czy beżem wtedy salon będzie delikatniejszy.

 

Mamy nadzieję, że po naszych poradach zachęciłeś się do ciemnych kolorów w Twoim salonie i nie będziesz się bał pomalować swój salon na jedną z naszych propozycji.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/7-intrygujacych-aranzacji-salonu-w-ciemnych-kolorach