Salon z dużymi oknami – poradnik

 

Duże przeszklenia to domena współczesnej architektury mieszkaniowej. Stosowane są w praktycznie każdym wznoszonym domu, a kwintesencją pozostają tu salony z dużymi oknami. Jak urządzić takie wnętrze, aby nie zaburzyć jego ergonomii i walorów estetycznych?

Jak urządzić salon z dużymi oknami?

Z dużymi przeszkleniami lepiej komponują się nowoczesne aranżacje. Cechuje je minimalistyczne podejście do wyposażenia, a także spora ilość jasnych, optymistycznych barw. Wnętrza mogą być mniej lub bardziej stonowane. Najważniejszą kwestią jest utrzymanie w nich porządku oraz zachowanie sporej ilości wolnej przestrzeni. Salon z dużymi oknami w bloku to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Wielkość tych pomieszczeń może pozostawiać sporo do życzenia, ale odpowiednie wyposażenie pomoże w zachowaniu funkcjonalności. Podstawową rolę odgrywa kanapa. Na ograniczonej powierzchni może zastąpić ją lekka sofa na nóżkach. Dodatkowe fotele wskazane są tylko wówczas, gdy nie będą utrudniały poruszania się po wnętrzu. Nie muszą stać obok głównego mebla wypoczynkowego. Można ulokować je także przy oknie, zwłaszcza gdy rozciąga się za nim przyjemny widok. Duże okno samo w sobie jest ozdobą, ale aranżacja nie obędzie się bez kilku dodatków, takich jak obraz na ścianie, zdjęcia i pamiątki rodzinne. Ocieplą wnętrze, czyniąc je bardziej osobistym i domowym.

Jak pomalować salon z dużymi oknami?

W nowoczesnych wnętrzach dominuje spokojna kolorystyka. Barwą podstawową często bywa biel, łączona z brązami, beżami i szarościami. Stanowią najlepszą odpowiedź na pytanie, jak pomalować salon z dużymi oknami. W takim wnętrzu jest sporo naturalnego światła, więc teoretycznie można byłoby pokryć jego ściany ciemnymi barwami. To jednak domena stylu klasycznego, w którym rzadko stosuje się duże przeszklenia. Nie oznacza to jednak, że w nowoczesnych wnętrzach nie da się zastosować ciemniejszych akcentów. Są one po prostu ograniczane do jednej ściany lub jej fragmentu. Dominują natomiast jasne kolory, wśród których człowiek czuje się lepiej i efektywniej wypoczywa. Obecnie na znaczeniu zyskują nieco bardziej krzykliwe barwy. Mocno nasycone zielenie czy róże stanowią interesującą oprawę dużych okien. Trzeba jednak pamiętać o uzupełnieniu takich ścian stonowanym wyposażeniem Jak urządzić salon z dużymi oknami? To pytanie zadaje się sobie większość współczesnych inwestorów. Najlepszą odpowiedzią wydają się minimalistyczne aranżacje, w których bazę stanowią stonowane ściany i takie samo wyposażenie. Nasycone kolory pojawiają się sporadycznie i nie odwracają uwagi od widoku za oknem. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/7-pomyslow-na-kolory-scian-w-salonie-z-duzymi-oknami