Tynki dekoracyjne – nowy pomysł na aranżację salonu

Tynki dekoracyjne przy aranżacji wnętrz są doskonałym pomysłem na piękny wygląd salonu. Nie trzeba się martwić o małą gamę wzorów czy kolorów – każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie, dzięki któremu wygląd salonu zmieni się diametralnie! Nie potrzeba dużo, aby sprawić, by salon wyglądał stylowo, a przede wszystkim wyjątkowo.

Czym są tynki dekoracyjne?

Pod tą nazwą nie kryje się nic innego, jak specjalna masa, umożliwiająca nie tylko zmianę koloru powierzchni, ale również jej formy i całego wyglądu. Tynki dekoracyjne są zazwyczaj wodoodporne, charakteryzują się nieregularną strukturą, która może posłużyć jako kolejny akcent dla pięknego wyglądu salonu.

Dużym plusem tynków dekoracyjnych jest ich wytrzymałość oraz krycie, dzięki któremu można zakryć wszelkie ubytki na ścianie. Dzięki tynkom można wykorzystać takie materiały jak beton czy kamień – nadadzą one jeszcze lepszego wyglądu całej aranżacji.

Jak wprowadzić tynki dekoracyjne do aranżacji salonu?

Dzięki dekoracyjnym tynkom wygląd salonu może zmienić się diametralnie! Aby odpowiednio wprowadzić tynki do aranżacji salonu, należy przemyśleć i zaplanować kilka rzeczy. Złym krokiem jest łączenie wielu dekoracji i dodatków – może to wprowadzić do pomieszczenia przepych i sprawić, że będzie ono wyglądało karykaturalnie i nieestetycznie. Szare tynki z marmurowym wykończeniem dobrze jest łączyć z ciemnymi odcieniami różu czy granatu, zachowując kontrast między odcieniami. Dzięki różnym kolorom i wykończeniom można dowolnie dopasowywać kolory w sypialni, pamiętając jednak o zachowaniu kontrastu i umiaru w ilości dodatków.

Tynki w aranżacji salonu – dlaczego warto?

Wprowadzając tynk dekoracyjne do salonu nie tylko nadaje mu to oryginalnego wyglądu – to rozwiązanie jest również bardzo praktyczne. Tynki doskonale chronią ścianę, są wysoko odporne na wszelkie zabrudzenia czy inne niedoskonałości, dają się również bardzo łatwo przemalować, dzięki czemu bez większych problemów szybko można zmienić kolor ściany, nie martwiąc się o prześwity czy wielkie koszta. Tynki dekoracyjne i ich wygląd wprowadzają również trochę naturalnego efektu do salonu – dzięki zastosowaniu takich grafik jak marmur czy kamień można dowolnie eksperymentować z wyglądem pomieszczenia, równocześnie sprawiając, że wygląda ono elegancko i naturalnie. Dzięki tynkom można bardzo umiejętnie podkreślić i wyeksponować dane miejsce np. główną ścianę w salonie, nadając jej całkiem innego wyglądu. Dekoracyjne tynki wewnętrzne przyciągają uwagę i wprawiają w zachwyt prawie każdego.

Jak położyć tynk wewnętrzny w salonie?

Przed rozpoczęciem pracy należy odpowiednio przygotować ścianę – wytrzeć ją z wszelkich kurzów czy brudów i w miarę możliwości wyrównując powierzchnię za pomocą szpachli. Następnie należy pokryć ścianę odpowiednią farbą podkładową, która ułatwi równomierne rozprowadzenie tynku. Do wymieszania suchej masy należy użyć odpowiedniej ilości wody i wiertarki. Dzięki takiemu zabiegowi masa będzie gładka i odpowiednio wymieszana. W zależności od rodzaju tynku możemy nakładać go za pomocą pacy lub wałka. Chcąc uzyskać piękny wzór, należy powierzchnię pokryć za pomocą stempla. Po skończonej pracy całość zabezpieczamy za pomocą lakieru. Proces ten jest czasochłonny, jednak warty swojego efektu!

Tynki ozdobne do salonu są świetnym sposobem na odświeżenie wyglądu całego pomieszczenia. Dzięki nim całe wnętrze będzie wyglądać świeżo i elegancko.

 

Więcej przeczytasz w poradniku na https://www.magnatfarby.pl/en/ekspert-radzi/10-pomyslow-na-tynki-dekoracyjne-w-aranzacji-salonu