W jaki sposób można tanio odmienić styl swojego ogrodu na skandynawski?

Styl skandynawski pobija prawdziwe rekordy popularności. Jeszcze niedawno był on zupełnie nieznany. Dziś projektanci wykorzystują niezwykle często motywy Skandynawii podczas tworzenia niepowtarzalnych projektów wnętrz. Co ciekawe, coraz większa grupa osób przywiązuję gigantyczną wagę do ogrodów. Nie chodzi już tylko o wybranie dużego grilla, któremu towarzyszyć będą plastikowe lub drewniane proste meble. Obecnie ogród traktowany jest na równi z innymi pomieszczeniami domu. Jego harmonijny styl pozwoli w nim odpocząć, zrelaksować się oraz spędzić miłe chwile z przyjaciółmi i rodziną. Czy warto umeblować ogród w stylu skandynawskim?

Co charakteryzuje styl skandynawski w ogrodach?

To przede wszystkim współgrające ze sobą barwy. Biele, beże, szarości i czerń to charakterystyczne barwy dla tego stylu. Dodatkowo wyróżnia go również surowość, która wygląda ponadczasowo. W przypadku ogrodów w stylu skandynawskim wyróżnić można toporne meble, które wykonywane są z drewna, rattanu lub wikliny. To również proste formy zarówno mebli, jak i nawierzchni, która również powinna zostać wykonana z surowego drewna zabezpieczonego przezroczystym lakierem lub kamieniem odpornym na zarysowania oraz trudne warunki atmosferyczne. Styl skandynawski cechuje się również ciekawymi roślinami, które wprowadzają nieco dzikości i nowoczesności. Taki ogród powinien odzwierciedlać dzikie krajobrazy.

Cechy charakterystyczne ogród skandynawski

Cechą charakterystyczną ogrodu tego typu jest przede wszystkim:

  • Prostota,
  • minimalizm,
  • symetria,
  • porządek,
  • naturalność,
  • surowość.

W jaki sposób można tanio odmienić charakter swojego ogrodu na styl skandynawski?

Zadanie to nie jest trudne. Wystarczą dobre chęci, spory nadmiar wolnego czasu oraz kreatywność. Meble ogrodowe mogą zostać stworzone z euro palet. To tani i szybki sposób na zmianę charakteru całego ogrodu. Palety malujemy dowolnym kolorem farny. Należy jednak zadać o dostosowanie rodzaju farby do miejsca przeznaczenia i warunków atmosferycznych. W hipermarketach można zakupić również 3-4 krzewy, które będą uzupełniały wystrój ogrodu. Można liczyć na wiele promocji i ciekawe rabaty. Nie należy jednak przesadzać z ilością dodatków, gdyż mogłoby to całkowicie zmienić naszą wizję. Konieczne jest trzymanie się neutralnych farb oraz zadbanie o detale. Meble z palet można uzupełnić poszewkami z obszyciem w kolorze szarości, beżu lub czerni. Niewielkie zmiany mogą wprowadzić zupełnie nowy styl w naszym ogrodzie. Przy odrobinie chęci i poszukaniu inspiracji nie musi być to drogie rozwiązanie! Więcej inspiracji o skandynawskich ogrodach znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/ogrod-w-stylu-skandynawskim-najlepsze-aranzacje