Wynajem odzieży roboczej – czy jest godny uwagi?

We współczesnych firmach coraz częstszym zjawiskiem jest wynajem odzieży roboczej. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie musi zajmować się niekiedy problematyczną kwestią utrzymania tego typu elementów. Na czym polega wynajem odzieży roboczej? Od czego zależna jest cena odzieży roboczej? Czym charakteryzuje się serwis ubrań roboczych? Jakie zalety i wady wynajmu odzieży roboczej możemy wyróżnić? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Na czym polega wynajem odzieży roboczej?

Serwis odzieży roboczej, szerzej znany jako wynajem ubrań roboczych, to kompleksowy outsourcing kwestii, które bezpośrednio związane są z odzieżą roboczą w przedsiębiorstwach. Wszelkie zadania przekazywane są zewnętrznemu podwykonawcy. Firmy zajmujące się tego typu usługami mają dwa główne zadania: oznakowanie ubrań roboczych i dostarczanie pracownikom czystych, jednocześnie dostosowanych do wymogów ubrań. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Klient może całkowicie skupić się na działalności operacyjnej, natomiast odpowiedzialność za ewentualne zarządzanie odzieżą roboczą przekazywane jest podmiotowi, który specjalizuje się w tym zakresie. Jakich usług możemy spodziewać się w ramach wynajmu? Przede wszystkim tworzony jest specjalny magazyn dla klienta. Dodatkowo udostępniane są szafki, a w razie konieczności naprawiana jest uszkodzona odzież. W razie jakichkolwiek braków ubrań firma zajmuje się uzupełnianiem niedoborów. Jednocześnie wdrażany jest pewien system polegający na odbiorze brudnej odzieży i na dostarczaniu tej czystej. Warto wspomnieć o tym, że to podwykonawca finansuje ubrania dla klienta, w konsekwencji umowa pomiędzy stronami podpisywana jest na okres dłuższy niż 1 rok (najczęściej 2 lub 3 lata).

Od czego zależna jest cena odzieży roboczej?

Jeśli chodzi o cenę odzieży roboczej- dostosowywana jest w zależności od tego, jakie potrzeby odczuwają klienci. Warto jednak wspomnieć o kilku czynnikach, które mają bezpośredni wpływ na cenę serwisu jednej sztuki odzieży. Przede wszystkim brana jest pod uwagę jakość ubrania, rodzaj oznakowania, częstotliwość wymiany odzieży (najczęściej raz w tygodniu) i długość kontraktu. Dodatkowo nie bez znaczenia jest szybkość dostarczania nowych elementów odzieży, a także ilość zaopatrywanych pracowników.

Czym charakteryzuje się serwis ubrań roboczych?

Osoba wynajmująca odzież bierze na siebie odpowiedzialność za regularną wymianę odzieży. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to konieczność posiadania dużego magazynu. Firma ponosi także koszty związane z praniem, składowaniem, sortowaniem logistyką czy też obsługą systemu. Dość specyficzną kwestią jest określenie czystości odzieży. Firmy starają się często oszczędzać na środkach chemicznych, co może negatywnie wpłynąć na jakość obsługi, co warto mieć na uwadze wybierając przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wynajem odzieży roboczej.

Jakie zalety i wady wynajmu odzieży roboczej możemy wyróżnić?

Nie bez powodu wynajem odzieży roboczej jest w dzisiejszych czasach tak chętnie wykorzystywany. Przede wszystkim możemy liczyć na kompleksowy outsourcing odzieży roboczej do wyspecjalizowanego i doświadczonego podmiotu. Jest to gwarancja komfortu psychicznego dla pracowników. Dodatkowo nie ma konieczności rozliczania ekwiwalentu BHP. Co godne podkreślenia- mamy przejrzystość w zarządzaniu. Niestety koszt może być przez to nieco wyższy, a operacje są stosunkowo złożone, co może powodować nieliczne problemy w przypadku mniej rzetelnych podmiotów.

 

Więcej przeczytasz na stronie firmy: https://stapol.pl/uslugi/wynajem-odziezy-roboczej