Wystrój w stylu eko – poczuj zew natury

Ekologiczny styl życia oraz bycie w zgodzie z naturą to trend, który staje się coraz bardziej popularny na globalną skalę. Dlaczego by nie przenieść tej całej przestrzeni do wnętrza naszego domu? Jak ją zaaranżować? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

 

Aranżacja domu w stylu eko

Moda na produkty naturalne powoli obejmuje wszystkie dziedziny życia – zarówno kuchnię, ubiór, jak i aranżacje wnętrz. Nic dziwnego – to, co pochodzi z natury jest trwałe, piękne i zdrowe. Jeśli więc chcemy dać wyraz naszemu szacunkowi do przyrody i temu, co od niej pochodzi, warto nasze mieszkanie urządzić w stylu eko. Na początek warto wyjaśnić jedną kwestię – styl ekologiczny to coś zupełnie innego niż styl wiejski lub rustykalny. Aranżacje eko jak najbardziej mogą być nowoczesne i wolne od „przaśnych” elementów. Na ogół są subtelne, wolne od zbędnych dekoracji i nienarzucające się. Mimo prostoty,  taki wystrój wnętrza jest pełen pozytywnej energii i optymistyczny.

 

 Jakie elementy są charakterystyczne jeśli chodzi o taki wystrój wnętrza? 

Oczywiście królują meble wykonane z drewna, w szczególności z pięknych i trwałych gatunków egzotycznych. Równie często pojawiają się wiklina, rattan, kamień, ceramika, len, bawełna, wełna i skóra.

Jeśli chodzi o kolory, najlepiej sprawdzą się oczywiście barwy pochodzące z natury: beże, brązy i zielenie oraz żółcienie. Dobrym pomysłem może być także użycie „przydymionego” błękitu, który kojarzyć się będzie z barwą nieba. Wnętrze powinno być jasne, konieczna jest duża ilość światła. Jeśli uważamy, że jest w nim za ciemno, zamiast kolorowych ścian warto postawić na biel.

Ściany wykańczane są również przy użyciu materiałów naturalnych Pojawia się zatem drewno i kamień, co nadaje wnętrzu szlachetny i autentyczny wygląd. Jeśli chodzi o dodatki, często można spotkać się z wikliną, oraz ze szkłem pochodzącym z recyklingu.

Przeczytaj więcej na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-salon-z-antresola-porady-eksperta

Styl naturalny – dla kogo?

Inspirowane naturą jest urządzone w oparciu o prostotę oraz dekoracyjną oszczędność. Mimo tego z pewnością nie jest przy tym minimalistyczne ani chłodne, a wręcz przeciwne – przyjazne i nastrajające optymistycznie do życia. Urządzimy je używając materiałów pochodzących z natury, takich jak drewno, bliskich naturze kolorów ziemi czy botanicznych oraz żywych roślin. Paleta kolorów eko to oczywiście biała baza, beże czy brązy, szarości, odcienie drewna, ale także nasycona zieleń czy błękity kojarzone z odcieniem nieba czy morza.

Salon w stylu eko szturmem zdobywa serca młodych ludzi za granicą. Osoby, które po raz pierwszy aranżują swoje domy bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania i szukają inspiracji, aby udało im się zgrabnie połączyć nowoczesne wnętrza i organiczne dodatki.

Jak urządzić wnętrze w stylu eko?

Nie możemy zapominać o podstawowym wyposażeniu:

  • duży, rodzinny stół – będzie sercem domu w stylu eko najlepiej wykonany z litego drewna (im ten surowiec będzie wyglądał na mniej przetworzony, tym lepiej, dlatego na blacie powinny pojawić się liczne sęki, pęknięcia i obdrapania).

okazały narożnik – jego tapicerka winna być wykonana z jak najbardziej naturalnego materiału. Możemy zdecydować się na len, wełnę, albo bawełnę. Doskonałym uzupełnieniem wypoczynku będzie pień drewna, który sprawdzi się w roli stolika kawowego.