Złoty kolor we wnętrzach

Złoty kolor kojarzy się przede wszystkim z bogactwem i przepychem, choć dla niektórych jest synonimem kiczu. Niezmiennie jest ulubionym kolorem rosyjskich oligarchów czy romskich królów. Nie sposób odmówić mu majestatu, siły, dominacji. Co więc zrobić, by odczarować trochę złoty kolor we wnętrzach i nadać mu szczypty nowoczesności, awangardy i zadziorności? Połączyć z innymi barwami w nieoczywisty sposób.

Barwne połączenia złotego koloru

Łączenie kolorów jest sztuką. Z takiego eksperymentu mogą wyniknąć ciekawe wnętrzarskie rezultaty. Zestawiając kolor złoty z białym, wygasimy ogień, którym emanuje. Nie będzie już sprawiał wrażenia tak krzykliwego, a niejednokrotnie też nachalnego.

Miksując kolor złoty z bielą i przełamując je nutą beżu, nude czy jasnej szarości, otrzymamy kwintesencję czystej elegancji, wysublimowanego smaku i nienagannego stylu. Takie połączenie znajdziemy, choćby w hotelowych wnętrzach, gdyż sprzyja odprężeniu, wyciszeniu i relaksowi. Te wnętrza urządzają specjaliści. Podpatrzmy ich zatem i wprowadźmy do naszego mieszkania trochę pięciogwiazdkowej ekskluzywności.

Zmiana koloru zmienia charakter wnętrza

Gdy złoty i czarny kolor pozostawimy jedynie w dodatkach, np.: lampach, świecznikach czy ramkach do zdjęć, a ścianie nadamy odcień zgaszonego, przydymionego różu, możemy uzyskać nietuzinkowy wymiar lokum. Pod jedną ze ścian zamiast zwykłej, rozkładanej sofy postawmy duże łóżko z białą, metalową, zdobioną ramą i zagłówkiem, z którego zwisać będą wciąż modne cotton balls. Zaścielmy je futrzaną narzutą i rozrzućmy niedbale mnóstwo pluszaków i pastelowych poduszek. Taki pokój, w amerykańskim stylu, może być marzeniem niejednej nastolatki. Aż chce się zaprosić koleżanki na piżamowe party!

Złoty i czarny jak randka z przeznaczeniem

Gdy zależy nam na bardziej wyrazistym efekcie we wnętrzu, wówczas sprawdzi się doskonale zestawienie złotego z czarnym, które spotęguje efekt luksusu. Obok łóżka nienagannie zaścielonego czarną, pikowaną narzutą i całą masą kaskadowo ułożonych poduszek postaw pomalowany na złoty kolor stolik nocny. Poduszki zróżnicuj pod względem faktur, rodzaju materiału poszewek i odcieni złotego koloru. To sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. Takie drobne metamorfozy nie muszą być dziełem projektanta, ale Twoim własnym. Oddaj się fantazji i łącz dowolnie złoty kolor w swoich wnętrzach.

Niebanalne zestawienia znajdziesz też w poradniku „Czerń i złoto we wnętrzu” marki Śnieżka pod adresem: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/czern-i-zloto-we-wnetrzu-sprawdz-5-najlepszych-inspiracji.